зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Чи зобов’язаний підприємець, що працює на єдиному податку бути ПДВшником?

У підприємця, що працює на єдиному податку, за період з січня по червень 2006 року обсяг операцій, що підлягають оподаткуванню, склав 320 тис. грн. (тобто перевищив 300 тис. грн.). Чи необхідно йому реєструватися в якості платника ПДВ? Чи має він право складати податкові накладні і включати суму сплаченого ПДВ при отриманні товарів у податковий кредит?   

Використання підприємцями спрощеної системи оподаткування регулюється нормами Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» в редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99 (далі - Указ № 746). В статті 6 Указу № 746 встановлено що суб'єкт малого підприємництва, яки платить єдиний податок, не є платником цілого ряду податків і стягнень (обов'язкових платежів), в тому числі і податку на додану вартість.

В той же час постановою КМУ від 16.03.2000 р. № 507 «Про роз'яснення Указу президента України від 3 липня 1998 року № 727» підприємцям надане право самостійно приймати рішення про реєстрацію їх в якості платників ПДВ. Таким чином, підприємець на єдиному податку самостійно визначає доцільність реєстрації в якості платника ПДВ незалежно від виду діяльності та суми отриманого прибутку. 
     На це вказує і ДПА України у своїх листах від 20.03.2006 р. № 5173/7/16-1417 і від 18.07.2006 р. № 3877/Р/17-0415.
     В цей же час в пп. 2.3 ст. 2 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» (далі - Закон № 168) наведений перелік осіб, що підлягають обов'язковій реєстрації в якості платників ПДВ. Зокрема, згідно пп. 2.3.1 ст. 2 Закону № 168 обов'язковій реєстрації в якості платника ПДВ підлягає особа, у якого загальна сума операцій, які оподатковуються на протязі останніх 12 календарних місяців перевищує 300 тис. грн. (без ПДВ). Однак на підприємців, працюючих на єдиному податку ця норма не розповсюджується.

     Підприємець на єдиному податку може зареєструватися платником ПДВ добровільно в будь-який момент. Для цього йому необхідно подати у податкову інспекцію по місцю реєстрації відповідну заяву. Статус платника ПДВ він набуває з моменту включення його в Реєстр платників ПДВ. Після здійснення реєстрації платником ПДВ на такого підприємця поширюється порядок нарахування та уплати ПДВ у відповідності до Закону № 168. крім того, підприємець на єдиному податку, як і будь-які інші платники ПДВ (підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, юридичні особи), має право на формування податкового кредиту, виписку податкових накладних, а також на отримання бюджетної компенсації.

     До моменту реєстрації в якості платника ПДВ навіть після перевищення 300-тисячного об'єму операцій, які оподатковуються, підприємець не повинен виписувати податкові накладні і не має права на податковий кредит.
    Якщо підприємець порушує вимоги Указу № 746, в результаті чого не має права використовувати спрощену систему оподаткування, то він зобов'язаний перейти на загальну систему оподаткування з обов'язковою реєстрацією у якості платника ПДВ.

Нагадаємо, що згідно вищезазначеного Указу спрощену систему оподаткування можуть використовувати фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, в трудових відносинах з якими (члени їх сімей включно) на протязі року знаходяться не більше 10 чоловік і у яких обсяг виручки від реалізації продукції за рік не перевищує 500 тис. грн. Виручкою від реалізації продукції вважається сума, фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або/і в касу за здійснення операцій з продажу продукції. При цьому визначення обсягу виручки для тих, хто здійснює діяльність за спрощеною системою оподаткування - і платників, і неплатників ПДВ - є однаковим: вся сума, отримана без виключення суми ПДВ з фактично отриманих сум.

     Матеріали розділу:

 ·  Чи оподатковується цільова благодійна допомога, яка надається закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку?
 ·  Плата за электроэнергию
 ·  Ответственность за перечисление НДС не на тот счет
 ·  Единый налог при смене местожительства
 ·  Ліцензія на турагентську діяльність
 ·  Переоформление лицензии при смене места торговли
 ·  Який порядок надання платникам податку з доходів фізичних осіб податкового кредиту по процентах за іпотечним кредитом?
 ·  Как заключить договор с пожарниками?
 ·  Через який суд вимагати гроші від боржника?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010