зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Чи оподатковується цільова благодійна допомога, яка надається закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку?

Згідно із пп. "и" п. 1.3 ст. 1 Закону України від 22.0503 №889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон), доходом з джерел на території України є будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом відповідного звітного податкового періоду, до якого, зокрема відноситься благодійна, у тому числі матеріальна, допомога.

Порядок оподаткування податком з доходів фізичних осіб таких доходів встановлюється відповідними статтями Закону, зокрема порядок оподаткування благодійної, в тому числі матеріальної, допомоги, викладено у пп. 9.7 ст. 9 Закону.

Не підлягає оподаткуванню та включенню до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку благодійна, в тому числі гуманітарна допомога, яка надходить на його користь у вигляді коштів або майна (безоплатно виконаної роботи, наданої послуги) та відповідає зазначеним у цьому підпункті вимогам.

Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову благодійну допомоги.

Цільовою є благодійна допомога, яка надається під визначені умови та напрямки її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямків.

Відповідно до пп. 9.7.4 „а" п. 9.7 ст. 9 Закону не підлягає включенню до оподатковуваного доходу платника податку цільова благодійна допомога, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами у будь-якій сумі (вартості), зокрема, закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення. При цьому слід мати на увазі, що до запровадження загальнообов'язкового медичного страхування норми даного підпункту Закону поширюються на загальну суму (вартість) цільової благодійної допомоги, отриманої платником податку (за умови додержання зазначених у цьому підпункті обмежень).

Таким чином, у разі перерахування Державною судовою адміністрацією України цільової благодійної (матеріальної) допомоги закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з Вашого лікування (як це свідчить із Вашого листа), за наявності у Вас підтверджуючих документів (копії ліцензії на провадження медичної практики та свідоцтва про державну реєстрацію закладу охорони здоров'я, рахунок-фактура тощо), така благодійна допомога у будь-якій сумі не підлягає оподаткуванню у джерела виплати на підставі пп. 9.7.4 „а" п. 9.7 ст. 9 Закону.

     Матеріали розділу:

 ·  Плата за электроэнергию
 ·  Ответственность за перечисление НДС не на тот счет
 ·  Единый налог при смене местожительства
 ·  Ліцензія на турагентську діяльність
 ·  Переоформление лицензии при смене места торговли
 ·  Який порядок надання платникам податку з доходів фізичних осіб податкового кредиту по процентах за іпотечним кредитом?
 ·  Как заключить договор с пожарниками?
 ·  Чи зобов’язаний підприємець, що працює на єдиному податку бути ПДВшником?
 ·  Через який суд вимагати гроші від боржника?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010