зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Чи можливе зарахування сум авансових платежів, сплачених до бюджету підприємством - платником єдиного податку після переходу його зі спрощеної системи оподаткування на загальну, в рахунок нарахованих сум податку на прибуток?

Підпунктом 7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом - Закон № 334/94-ВР) зобов'язано будь-якого емітента корпоративних прав, що є резидентом, незалежно від того, чи є такий емітент або отримувач дивідендів платником податку на прибуток або має пільги зі сплати податку на прибуток, надані цим Законом або іншими законодавчими актами, або у вигляді застосування ставки податку іншої, ніж установлена п. 10.1 ст. 10 цього Закону (крім платників цього податку, які підпадають під дію п. 7.2 ст. 7 чи пп. 10.2.3 п. 10.2 ст. 10 цього Закону), нараховувати та сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток за визначеною п. 10.1 ст. 10 цього Закону ставкою.

Це правило поширюється також на державні некорпоратизовані, казенні або комунальні підприємства, які зараховують суми дивідендів у розмірі, встановленому відповідно державним або місцевим виконавчим органом, в управлінні якого знаходяться такі підприємства, відповідно до державного або місцевого бюджету.

Платник податку - емітент корпоративних прав, державне некорпоратизоване, казенне чи комунальне підприємство відповідно до пп. 7.8.3 п. 7.8 ст. 7 Закону № 334/94-ВР має право зменшити суму нарахованого податку на прибуток звітного періоду на суму авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного періоду у зв'язку з нарахуванням дивідендів згідно з пп. 7.8.2 цього пункту. Не дозволяється проведення зазначеного заліку з податком, передбаченим п. 7.2 ст. 7 чи п. 10.2 ст. 10 цього Закону.

При цьому пп. 7.8.2 п. 7.8 ст. 7 Закону № 334/94-ВР визначено, що у разі якщо згідно із законодавством цей податок є складовою частиною єдиного податку, то особа - платник такого єдиного податку зобов'язана при виплаті дивідендів нараховувати та сплачувати до бюджету, до якого зараховується такий єдиний податок, внесок за правилами, встановленими цим підпунктом для сплати авансового внеску з податку на прибуток, без права застосування норм пп. 7.8.3 цього пункту.

Тобто Законом № 334/94-ВР не передбачено можливості здійснення заліку сплачених платником єдиного податку авансових платежів до бюджету в рахунок нарахованих сум податку на прибуток.

     Матеріали розділу:

 ·  Як поширюється право податкової застави у випадку, якщо у підприємства є неподільний актив?
 ·  Чи слід змінювати коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки i суму земельного податку для підприємств та організацій у разі здавання ними в оренду будівель, споруд іншим суб’єктам господарювання для здійснення ними комерційної діяльності?
 ·  Чи використовувати печать або штамп при здійсненні підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем?
 ·  Яким чином оподатковується сума компенсації за невикористану відпустку?
 ·  Хто саме має розраховувати суму податку: сам продавець нерухомості чи нотаріус?
 ·  Який розмір податку потрібно буде сплатити якщо однією особою продаватиметься дві і більше квартири протягом року, або якщо продаватиметься не житлова нерухомість?
 ·  Чи існують якісь пільги в оподаткуванні нерухомості?
 ·  З продажу якої нерухомості слід сплачувати податок: тільки квартир чи якоїсь ще?
 ·  Який з 1 січня 2007 року застосовується розмір податкової соціальної пільги та який розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010