зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Чи використовувати печать або штамп при здійсненні підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем?

Питання використання печатки або штампа при здійсненні підприємницької діяльності фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності вирішує особисто залежно від специфіки його діяльності, але є випадки, коли чинне законодавство вимагає обов'язкового використання печаток. Зокрема коли фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності зареєструвався як платник податку на додану вартість, на якого поширюються вимоги Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" та Указу Президента України від 07.08.98 р. № 857/98 "Про деякі зміни в оподаткуванні", то при заповненні такою особою податкової накладної вона повинна бути підписана особою, уповноваженою платником податку здійснювати продаж товарів (робіт, послуг), а також скріплена печаткою такого платника податку - продавця. Можливість укладання суб'єктами підприємницької діяльності (як фізичними, так i юридичними особами) договорів з громадянами про використання їх праці для здійснення підприємницької діяльності встановлено Законом України від 07.02.91 р. № 698-ХІІ "Про підприємництво" з відповідними змінами та доповненнями (ст. 9), який визначає загальні правові, економічні та соціальні засади здійснення підприємницької діяльності (підприємництва). Укладання з громадянином трудового договору (контракту, угоди) на використання його праці зобов'язує підприємця забезпечувати умови та охорону праці, її оплату, а також інші соціальні гарантії відповідно до чинного законодавства. Трудові відносини громадян, зокрема між фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності i фізичною особою, регулюються Кодексом законів про працю України, Законом України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР "Про оплату праці" та іншими нормативними актами з цього питання.

Згідно зі ст. 48 Кодексу законів про працю України з урахуванням змін, внесених Законом України від 24.12.99 р. № 1356-ХІV "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України", трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Укладений у письмовій формі трудовий договір між фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності i працівником, який зареєстрований у державній службі зайнятості за місцем проживання підприємця у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України (ст. 24-1 КЗпП), у тижневий термін з моменту фактичного допущення працівника до роботи, є підставою для ведення фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльністю трудової книжки найманого працівника. Наказами Міністерства праці та соціальної політики України (від 08.06.2001 p. № 259, № 260) було розроблено та затверджено окремий механізм порядку укладання трудового договору між працівником i фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності, форму трудового договору та порядок його реєстрації у державній службі зайнятості, а також внесено відповідні доповнення щодо ведення трудових книжок таких працівників до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах i організаціях. Згідно із Законом України "Про оплату праці" (ст. 31), яким визначено економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах на підставі трудового договору, зокрема з фізичними особами, та Кодексом законів про працю України (ст. 49) на вимогу працівника роботодавець зобов'язаний видати йому довідку, зокрема, про розмір заробітної плати. Відповідальність про достовірність даних, відображених у довідці, несе роботодавець, який виплачує доходи найманим працівникам. Якщо відповідними положеннями про надання субсидій встановлено, що при поданні фізичними особами довідок про свої доходи відділам (управлінням) субсидій для призначення їм субсидій ці довідки повинні бути обов'язково скріплені печаткою роботодавця, то при видачі таких довідок роботодавець (у даному випадку фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності) повинен дотримуватися вимог щодо правильності їх оформлення.

     Матеріали розділу:

 ·  Як поширюється право податкової застави у випадку, якщо у підприємства є неподільний актив?
 ·  Чи слід змінювати коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки i суму земельного податку для підприємств та організацій у разі здавання ними в оренду будівель, споруд іншим суб’єктам господарювання для здійснення ними комерційної діяльності?
 ·  Чи можливе зарахування сум авансових платежів, сплачених до бюджету підприємством - платником єдиного податку після переходу його зі спрощеної системи оподаткування на загальну, в рахунок нарахованих сум податку на прибуток?
 ·  Яким чином оподатковується сума компенсації за невикористану відпустку?
 ·  Хто саме має розраховувати суму податку: сам продавець нерухомості чи нотаріус?
 ·  Який розмір податку потрібно буде сплатити якщо однією особою продаватиметься дві і більше квартири протягом року, або якщо продаватиметься не житлова нерухомість?
 ·  Чи існують якісь пільги в оподаткуванні нерухомості?
 ·  З продажу якої нерухомості слід сплачувати податок: тільки квартир чи якоїсь ще?
 ·  Який з 1 січня 2007 року застосовується розмір податкової соціальної пільги та який розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010