зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Чи слід змінювати коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки i суму земельного податку для підприємств та організацій у разі здавання ними в оренду будівель, споруд іншим суб’єктам господарювання для здійснення ними комерційної діяльності?

Закон № 2535-ХІІ встановив різний порядок оподаткування землі залежно від того, встановлено чи ні її нормативну грошову оцінку.

Відповідно до статті 23 Закону № 2535-ХII грошова оцінка земельних ділянок проводиться органами Державного комітету України по земельних ресурсах за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2000 р. № 783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель".

Для земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів Методика затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 р. № 213 "Про Методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" (зі змінами та доповненнями), а сам порядок проведення нормативної грошової оцінки земель - наказами Держкомзему України.

Так, Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затверджено наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.06 р. № 18/15/21/11 „Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.04.06 р. за № 388/12262.

Під час розрахунку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів враховується коефіцієнт функціонального використання земель.

Віднесення земель до категорії земель за функціональним використанням провадиться згідно з Інструкцією № 6-зем, відповідно до видів економічної діяльності, зазначених у довідках, що надають юридичним особам органи державної статистики.

Відповідно до вищезазначеного Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), ураховує відносну прибутковість видів економічної діяльності.

Коефіцієнт функціонального використання для земельних ділянок змішаного використання визначається як середньозважене (за площею) значення коефіцієнтів функціонального використання окремих частин земельної ділянки змішаного використання. Підставою для виділення частин земельної ділянки різного функціонального використання є виключно затверджені дані інвентаризації земельної ділянки та землеустрою.

Зокрема, для земель промисловості (землі виробництва автомобілів, землі іншого транспортного устаткування /окрім технічного забезпечення, ремонту та переустаткування автомобілів, що відноситься до земель комерційної діяльності/) встановлено коефіцієнт функціонального використання 1,2; для земель комерційного використання (землі торгівлі транспортними засобами та їх ремонту) -2,5; для земель транспорту, зв'язку (землі шляхів, землі автомобільного, залізничного, трамвайного і тролейбусного транспорту, землі метрополітену)-1,0; житлової забудови-1,0.

Тому, у разі здавання будівель, споруд підприємством транспорту (орендодавцем) іншим суб'єктам господарювання для здійснення комерційної діяльності, розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки змінюватиметься і має бути застосовано коефіцієнт функціонального використання, як для земель комерційної діяльності, що обов'язково підтверджується відповідними органами земельних ресурсів.

     Матеріали розділу:

 ·  Як поширюється право податкової застави у випадку, якщо у підприємства є неподільний актив?
 ·  Чи використовувати печать або штамп при здійсненні підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем?
 ·  Чи можливе зарахування сум авансових платежів, сплачених до бюджету підприємством - платником єдиного податку після переходу його зі спрощеної системи оподаткування на загальну, в рахунок нарахованих сум податку на прибуток?
 ·  Яким чином оподатковується сума компенсації за невикористану відпустку?
 ·  Хто саме має розраховувати суму податку: сам продавець нерухомості чи нотаріус?
 ·  Який розмір податку потрібно буде сплатити якщо однією особою продаватиметься дві і більше квартири протягом року, або якщо продаватиметься не житлова нерухомість?
 ·  Чи існують якісь пільги в оподаткуванні нерухомості?
 ·  З продажу якої нерухомості слід сплачувати податок: тільки квартир чи якоїсь ще?
 ·  Який з 1 січня 2007 року застосовується розмір податкової соціальної пільги та який розмір доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010