зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Який Порядок перерахування до бюджету відокремленими підрозділами податку з доходів фізичних осіб?

Обов'язки нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету відповідно до пп.8.1.1 п.8.1 ст. 8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 № 889-1V (далі - Закон) покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах ст.7 цього Закону.

Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету визначено ст.16 Закону і застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, які розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі - уповноважений підрозділ).

Відповідно до пп.16.3.1 п.16.3 ст.16 Закону сума податку за звітний місяць, яка підлягає перерахуванню до місцевого бюджету за місцезнаходженням таких уповноважених підрозділів, визначається такими підрозділами самостійно.

Згідно пп.16.3.2 п.16.3 ст.16 Закону юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, а уповноважений підрозділ за своїм місцезнаходженням, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.

Статтею 1 Закону України від 15.05.2003 №755-IV „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон 755) надано визначення терміну „відокремлений підрозділ" юридичної особи, яким є філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги в єдиному замкнутому технологічному процесі з юридичною особою, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи .

Відповідно до статей 11 та 28 Закону 755 відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи залучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру. Виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа подають (надсилають рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу та рішення органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу або повідомлення встановленого зразка про закриття відокремленого підрозділу.

Якщо відокремленим підрозділам, які утворені для здійснення господарської діяльності, в установленому порядку не надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі податку з доходів фізичних осіб, то на обліку в органах державної податкової служби за місцем знаходження таких відокремлених підрозділів (структурних одиниць) повинні перебувати господарські організації, як платники окремих податків (наказ ДПА України від 22.04.04 №232).

Відповідно до ст.64 Бюджетного кодексу України, податок з доходів фізичних осіб, який сплачується юридичною особою (працедавцем), зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням та місцезнаходженням її підрозділів.

Враховуючи викладене, на обліку в органах державної податкової служби юридична особа має перебувати за своїм місцезнаходженням та бути зарахованою до категорії платників окремих податків за місцем знаходження всіх своїх не уповноважених відокремлених підрозділів, якщо такі відокремлені підрозділи не перебувають на обліку як платники податків.

Таким чином, якщо відокремлений підрозділ не є уповноваженим підрозділом щодо сплати з доходів фізичних осіб, то за такий відокремлений підрозділ усі обов'язки податкового агента має виконувати головне підприємство.

     Матеріали розділу:

 ·  Як повинен визначати середньооблікову чисельність працюючих суб'єкт підприємницької діяльності, який бажає перейти на спрощену систему оподаткування?
 ·  Чи включаються до бази оподаткування єдиним податком кошти, які надійшли до статутного фонду юридичної особи - платника єдиного податку?
 ·  Чи може проводитися після 10.08.2006 р. процедура списання податкового боргу підприємств паливно-енергетичного комплексу, що виник станом на 01.01.2005 р.?
 ·  Чи обов'язково підтверджувати факт відсутності податкового боргу при знятті з податкового обліку суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи?
 ·  Юридична особа надає послуги з організації проведення азартних ігор у приміщеннях, розташованих на різних вулицях міста. Чи достатньо юридичній особі у цьому разі одного патенту?
 ·  Чи потрібно придбавати торговий патент на здійснення діяльності з продажу скетч-карток поповнення рахунку абонентів мобільних операторів через автомати для продажу штучних товарів?
 ·  Чи підлягає патентуванню як гральний бізнес господарча діяльність з надання послуг з гри у боулінг?
 ·  Підприємство виконує проектно-розвідувальні роботи з модернізації та реконструкції об'єктів теплових та електричних мереж, розташованих на території Російської Федерації. Який порядок обкладання ПДВ таких робіт?
 ·  Який порядок справляння державного мита при нотаріальному посвідченні договору управління майном?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010