зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Перереєстрація або реорганізація підприємства

Донедавна підприємство фактично складалося із двох частин у різних містах, які територіально відносяться до різних податкових інспекцій. Згідно зі статутом підприємства прийнято рішення про його реорганізацію та створення на кожній території окремих підприємств. Тобто буде створено та зареєстровано ще одне підприємство, а існуюче - перереєстровано. Чи потрібно проводити процедуру зняття/взяття на облік у податкових інспекціях старого підприємства?

Наскільки зрозуміло із запиту, в даному випадку йдеться про виділення юридичної особи. У такому разі слід керуватись, перш за все, нормами статей 105, 106, 107, 108 Цивільного кодексу, статтями 56, 59 Господарського кодексу України. Згідно із зазначеними нормами виділенням є перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов'язків юридичної особи до однієї або кількох створюваних нових юридичних осіб.

У зазначеному випадку йдеться про створення одного нового підприємства на базі територіальновідокремленого підрозділу чи об'єкта старого підприємства. Новоствореному підприємству після його державної реєстрації слід стати на облік у органі державної податкової служби за місцем його реєстрації у порядку, визначеному Інструкцією № 80.

Слід зауважити, що при такій реорганізації код ЄДРПОУ, присвоєний старому підприємству, буде залишений за тим підприємством, щодо якого здійснюватиметься перереєстрація у зв'язку з реорганізацією (далі - підприємство 1), а підприємству, щодо якого здійснюватиметься державна реєстрація як новоствореного підприємства шляхом виділення (далі - підприємство 2), буде присвоєно новий ідентифікаційний код ЄДРПОУ.
Відносно підприємства 1, то питання щодо необхідності проведення процедур зняття/взяття на облік у податкових інспекціях залежить від того, що саме буде змінено при перереєстрації.

Якщо перереєстрація передбачає зміну назви, організаційної форми господарювання, форми власності, викладення статутних документів у новій редакції тощо та не передбачає зміни місця реєстрації підприємства, то зняття/взяття на облік у податкових інспекціях не проводиться. Підприємство продовжує перебувати на обліку у тому ж органі державної податкової служби, у якому досі перебувало. Після здійснення перереєстрації відповідно до п. 7. 4 Інструкції № 80 підприємству 1 слід у 20-денний термін подати до органу державної податкової служби документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткова реєстраційна заява (ф. № 1-ОПП) подається з відміткою «Перереєстрація». До заяви додаються завірені в нотаріальному порядку копії документів платника податків, що зазнали змін, з відміткою органу, що здійснив їх реєстрацію. При такій реорганізації підприємство 1 перебуватиме на обліку в податковій інспекції за місцем реєстрації старого підприємства, а підприємство 2 - в іншій інспекції за місцем своєї реєстрації.

Якщо перереєстрація передбачає зміну місця реєстрації підприємства, то зняття/взяття на облік у податкових інспекціях підприємства 1 має бути здійснене у порядку, визначеному п. 8. 8 Інструкції № 80 (пп. 8. 8. 1 - 8. 8. 6). У цьому випадку після проведення державної перереєстрації підприємство 1 знімається з обліку у податковій інспекції за місцем реєстрації старого підприємства та стає на облік в податковій інспекції за місцем своєї реєстрації. Згідно з зазначеними нормами Інструкції № 80 облікову справу старого підприємства буде передано до податкової інспекції за місцем реєстрації підприємства 1. У разі такої реорганізації на облік у податковій інспекції за місцем реєстрації старого підприємства стає підприємство 2 як новостворене.

     Матеріали розділу:

 ·  Зміна керівника та головного бухгалтера на підприємстві
 ·  Включення до Реєстру неприбуткових органзацій та установ
 ·  Нормативні документи про відокремлений підрозділ
 ·  Місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності, що вказується у ліцензії
 ·  Трудности покупки земли в кредит
 ·  Пора отпусков
 ·  Юрлицо продает склад
 ·  Требования к интернет-клубам
 ·  Налоговая накладная: как правильно заполнить реквизиты получателя?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010