зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Реєстрація магазинів як філій - платників податків?

Підприємство має мережу магазинів у різних районах міста. Чи повинні бути зареєстровані магазини як філії - платники податків?

Відповідно до Закону № 755-IV відокремлений підрозділ юридичної особи - це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції", надає послуги в єдиному замкнутому технологічному процесі з юридичною особою, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.

Відокремлені підрозділи юридичної особи не підлягають державній реєстрації.

Відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи залучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру.
Виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язані подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про створення відокремленого підрозділу та рішення органу управління юридичної особи про створення відокремленого підрозділу або повідомлення встановленого зразка про закриття відокремленого підрозділу.

Після того як про відокремлений підрозділ буде внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру, відповідні відомості про відокремлені підрозділи юридичної особи передаються органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування за місцезнаходженням юридичної особи та за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.
Згідно з чинним законодавством, зокрема ст. 1 Закону № 2181-ІІІ, ст. 2 Закону № 334/94-BP і ст. 1 Закону № 889-IV, платниками податків (податковими агентами) є:

- відокремлені підрозділи юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа;

- відокремлені підрозділи юридичних осіб, яким в установленому порядку надано повноваження або на яких покладено обов'язок щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податків і зборів.

Таким чином, усі магазини підприємства, що знаходяться поза межами підприємства, підпадають під визначення відокремлених підрозділів. Ті з них, які розташовані на території іншої територіальної громади, повинні безумовно перебувати на обліку в органах державної податкової служби як платники податків. Ті, що розташовані на території тієї територіальної громади, що і підприємство, повинні перебувати на обліку, якщо вони мають банківські рахунки або ведуть окремий бухгалтерський облік своєї діяльності, або складають окремий баланс, або самостійно нараховують та виплачують заробітну плату своїм працівникам, або мають інші ознаки самостійного ведення господарської діяльності (укладають угоди чи розраховуються з постачальниками тощо). Такі ознаки, як правило, мають усі стаціонарні магазини.

Отже, практично всі магазини підприємства мають перебувати на обліку в органах державної податкової служби як філії - платники податків. Винятком можуть бути магазин (магазини), розташований разом з підприємством, та кіоски (лотки), які працюють за принципом виїзної торгівлі. Замість останніх торгових об'єктів за місцем їх розташування на обліку у відповідних органах державної податкової служби як платник окремих податків має перебувати саме підприємство.

     Матеріали розділу:

 ·  Сроки открытия новой торговой точки
 ·  Все правила — в уголок покупателя
 ·  Декларация по НДС — с копейками или без
 ·  Основы интернет-маркетинга
 ·  Отчетность СПД-физического лица
 ·  Створення спільного підприємства
 ·  С чего нужно начать, чтобы стать частным предпринимателем?
 ·  Лікар-невропатолог хоче зайнятися приватною медичною практикою
 ·  Зміна прізвища головного бухгалтера на підприємстві
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010