зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Фактический адрес моего предприятия не совпадает с юридическим. Имеет ли право проводить плановую проверку по "...державному нагляду за додержанням стандартів, норм правил..." орган Госстандарта по юр.адресу (территориально).

Ваше запитання стосовно перевірки вашого підприємства доцільно розділити на дві частини.

По-перше, поняття «юридична адреса» та «фактична адреса» широко вживаються на практиці, проте законодавство містить лише поняття «місцезнаходження юридичної особи». У статті 93 Цивільного Кодексу записано: «місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені». Аналогічне визначення цього поняття міститься в Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Як правило, від імені юридичної особи виступають виконавчі органи: директор, дирекція, голова правління, правління тощо. Зокрема, це може бути особа, що називається керівником і відповідно до ст. 65 Господарського Кодексу діє від імені юрособи без доручення.

Під поняттям «адреса» приймається місце проживання особи чи місце постійного перебування юрособи, за яким (місцем) таку особу можна знайти, зв'язатися з нею за допомогою засобів зв'язку (переважно поштового). Якщо підприємство в установчих документах визначає своє місцезнаходження який-небудь інший адрес і кореспонденція, яка відправляється за цією адресою, потрапляє до керівника, ця адреса також може вважатися місцезнаходженням підприємства.

Законодавство, що діяло в Україні до 1 липня 2004 р., визначало місцезнаходження юридичної особи в основному за місцезнаходженням (місцем проживання) одного з її засновників. Чинне законодавство визначає його по-іншому. А оскільки засновники зазвичай не мають права виступати від імені юрособи, то й визначати місцезнаходження останньої за місцем проживання засновника тепер не можна.

Якщо в установчих документах юрособи визначена інша адреса, ніж адреса органу чи особи, що виступає від імені юрособи, адресу в установчих документах та Єдиному державному реєстрі треба привести у відповідність до дійсного місце­знаходження. Зробити це можна шляхом подання державному реєстратору реєстраційної картки за формою №3 та пакета документів, передбачених ст. 29 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Перейдемо до питання по перевірках. Держспоживстандарт України здійснює державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил суб'єктами підприємницької діяльності згідно з вимогами Декрету Кабінету Міністрів України від 08.05.93 р. №30-93 «Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення» та Інструкції про порядок здійснення державного нагляду за додержанням стандартів, норм і правил, затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 03.06.2002 р. №321, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.06.2002 р. за №512/6800 (далі - Інструкція), якими не передбачено попере­дження суб'єктів підприємницької діяльності про проведення планових перевірок.

Відповідно до п. 5.3 Інструкції керівник перевірки з прибуттям на підприємство вручає його керівникові рішення про перевірку, знайомить із завданнями перевірки, організує відбір зразків (проб) продукції для проведення їх випробувань на відповідність вимогам стандартів, норм і правил, дає завдання про підготовку необхідних довідок і матеріалів призначеним відповідальним особам суб'єкта підприємницької діяльності.

Проведення перевірок органами у справах захисту прав споживачів Держспоживстандарту України дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів щодо якості та безпеки продукції, правил торгівлі та послуг, надання споживачам необхідної, доступної достовірної та своєчасної інформації про продукцію регулюється Порядком проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 25.10.2006 р. №311, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.11.2006 р. за №1219/13093 (далі - Порядок).

Вищезазначений Порядок не містить поняття «планова перевірка» та не передбачає повідом­лення суб'єктів господарювання про проведення перевірок на підставі затвердженого тематичного плану роботи Держспоживстандарту України та його територіальних органів у справах захисту прав споживачів або виконання наказів, розпоряджень, доручень Держспоживстандарту України.

Отже, враховуючи викладене, ви не маєте права відмовити працівникам відповідних територіальних інстанцій Держспоживстандарту у перевірці вашого підприємства, оскільки і ваша юридична адреса (згідно свідоцтва про державну реєстрацію) і фактична адреса вважаються діючими.

     Матеріали розділу:

 ·  Пенсия предпринимателя-единщика
 ·  Відсотки за іпотекою: зменшуємо податок з доходів
 ·  Где получить сертификат, чтобы работать в строительстве без лицензии?
 ·  С первого июня билет на поезд можно будет зарезервировать через интернет
 ·  Контрольная закупка у единщика
 ·  Как иностранцу зарегистрироваться предпринимателем в Украине?
 ·  На каком основании мне могут отказать в работе на едином налоге? Обязан ли я вести учет своих расходов?
 ·  Ошибка при заполнении отчета по единому налогу
 ·  Автомобиль используется предпринимателем в хозяйственной деятельности
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010