зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Відсотки за іпотекою: зменшуємо податок з доходів

 

 

1. За яких умов платник відсотків за іпотечним кредитом може реалізувати право на перерахунок податку з доходів фізичних осіб?

Для цілей Закону № 889 для визнання фінансового кредиту іпотечним житловим кредитом необхідне дотримання таких умов, як:

– цільове призначення кредиту – придбання (будівництво) житла;

– строк кредиту – не менше п'яти повних календарних років;

– житло, що придбається у власність, передається кредитору в заставу.

2. Хто не може скористатись правом на податковий кредит на підставі сплачених за іпотечним кредитом відсотків?

Правом на податковий кредит не можуть скористатися:
-  самозайняті особи – платники податку, які є суб'єктами підприємницької діяльності або здійснюють незалежну професійну діяльність і не одержують доходів у вигляді заробітної плати як наймані працівники;
-  військовослужбовці та інші особи, які згідно з умовами оплати праці одержують доходи, відмінні від заробітної плати.

3. Як часто можна користуватись правом на податковий кредит громадянинові, який сплачує відсотки за іпотечним кредитом?

Пунктом 10.5 Закону № 889 установлено обмеження, згідно з яким право на включення до складу податкового кредиту суми, розрахованої згідно з п. 10.2 Закону № 889, надається платнику податку не частіше одного разу на 10 календарних років починаючи з року, в якому об'єкт житлової іпотеки придбавається або починає будуватися.     

Якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більший, ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до складу податкового кредиту за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту. Отже, за другим іпотечним договором право на податковий кредит не виникає доти, доки не погаситься перший.

4. Хто з подружжя може скористатись правом на податковий кредит у разі розлучення?

Право на податковий кредит за іпотекою надається тільки одному з членів подружжя. У разі розлучення подружжя право на податковий кредит за іпотекою надається одному з членів подружжя, у власності якого за домовленістю сторін залишається об'єкт іпотеки. Якщо в разі розлучення подружжя об'єкт іпотеки ділиться між колишніми членами подружжя, то право на податковий кредит за іпотекою ділиться пропорційно розподіленим між ними обов'язкам щодо погашення сум іпотечного кредиту і процентів за ним, якщо такий розподіл дозволено кредитним іпотечним договором.

5. Як реалізується право на податковий кредит, якщо один із членів подружжя помирає або визнається за рішенням суду померлим чи безвісно відсутнім?

Якщо один із членів подружжя, який має право на податковий кредит за іпотекою, помирає або визнається за рішенням суду померлим чи безвісно відсутнім, то таке право переходить до іншого члена подружжя починаючи з процентів, сплачених з початку звітного року, на який припадає така смерть або таке рішення суду;   

6. Чи дозволяється включити до складу податкового кредиту частину відсотків сплачених за іпотекою нового житла, придбаного в період дії попереднього іпотечного кредитного договору?

Законодавством передбачено, що в окремих випадках платник податку може включити до складу податкового кредиту за новою (другою, наступною) іпотекою частину сплачених процентів. До таких окремих випадків можна віднести: продаж об'єкта іпотеки у зв'язку з банкрутством платника податку, примусовий продаж або конфіскацію об'єкта іпотеки відповідно до законодавства, ліквідацію об'єкта іпотеки за рішенням місцевих органів влади, зруйнування об'єкта іпотеки або визнання його непридатним для використання у зв'язку з форс-мажорними обставинами.

7. Чи залишається право на податковий кредит за іпотекою у громадянина, який втратив резидентський статус?

Із  вимог Закону № 889 у частині іпотеки житла громадянина, який утратив резидентський статус, слідує, що платник податків достроково позбавляється права на податковий кредит у разі втрати ним резидентського статусу або виїзду за межі України на постійне місце проживання (порядок визначення резидентського статусу викладено в пп. 1.20.1 Закону № 889).

8. Чи має право особа, яка не досягла 18 років, на включення до складу податкового кредиту частини відсотків, сплачених за іпотечним кредитом?

Згідно із Законом №889-VI особи, які не досягли 18-річного віку, не мають права на податковий кредит на підставі сплачених за іпотечним кредитуванням відсотків. Це правило не поширюється на випадки, коли об’єкт іпотеки перебуває у спільній частковій або спільній сумісній власності подружжя, один із членів якого молодший за віком, або коли за умовами заповіту об’єкт іпотеки передається у спадщину фізичній особі, молодшій за віком.

9. Як визначається основне місце проживання громадянина який включає до складу податкового кредиту частину відсотків за іпотечним кредитом?

Право платника на податковий кредит виникає у разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи придбавається житловий будинок (квартира, кімната), визначений таким платником податку як основне місце його проживання. Скористатись правом на податковий кредит щодо частини суми процентів за іпотечним кредитом може платник податку, в якого житло, придбане (побудоване) за рахунок іпотечного кредиту, згідно з його паспортними даними є основним місцем його проживання (місцем реєстрації). У зв’язку з цим, поки будівництво житла не завершено, платник не має права на податковий кредит.

10. Чи матиме платник податку право на податковий кредит, якщо іпотечний кредит він отримував в іноземній валюті?

У листі від 13 червня поточного року №12187/7/17-0717 ДПАУ підкреслює, що платники податку з доходів фізичних осіб мають право включити до складу свого податкового кредиту частину суми процентів, сплачених за іпотечними житловими кредитами, виданими та повернутими в іноземній валюті.

     Матеріали розділу:

 ·  Пенсия предпринимателя-единщика
 ·  Где получить сертификат, чтобы работать в строительстве без лицензии?
 ·  С первого июня билет на поезд можно будет зарезервировать через интернет
 ·  Контрольная закупка у единщика
 ·  Как иностранцу зарегистрироваться предпринимателем в Украине?
 ·  На каком основании мне могут отказать в работе на едином налоге? Обязан ли я вести учет своих расходов?
 ·  Фактический адрес моего предприятия не совпадает с юридическим. Имеет ли право проводить плановую проверку по "...державному нагляду за додержанням стандартів, норм правил..." орган Госстандарта по юр.адресу (территориально).
 ·  Ошибка при заполнении отчета по единому налогу
 ·  Автомобиль используется предпринимателем в хозяйственной деятельности
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010