зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Должен ли предприниматель платить налоги, если его деятельность еще не приносит доход?

 «Здравствуйте! Зарегистрировался как ЧП на общей системе в налоговой. Плюс – плательщиком НДС, но пока (месяц, два) моя деятельность не будет приносить мне доход, – идет процесс становления. Может ли налоговый орган в ближайшие два месяца удалить меня из списков плательщиков НДС? Могу ли я, имея «ЧП – физ.лицо» устроиться в другую компанию по договору? Обязана ли «компания», где планирую подработать, знать, что я – предприниматель?»

Згідно з пунктом 9.8 статті 9 Закону України від 3 квітня 1997 року №168/97-ВР «Про податок на додану вартість» реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо:

а) платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями підпункту 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 (прим.коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість)) цього Закону більше двадцяти чотирьох календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом;

б) ліквідаційна комісія платника податку, оголошеного банкрутом, закінчує роботу або платник податку ліквідується за власним бажанням чи за рішенням суду (фізична особа позбувається статусу суб'єкта господарювання);

в) особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку або стає суб'єктом інших спрощених систем оподаткування, які визначають особливий порядок нарахування чи сплати податку на додану вартість, відмінний від тих, що встановлені цим Законом, чи звільняють таку особу від сплати цього податку за рішенням суду або з будь-яких інших причин;

г) зареєстрована як платник податку особа обирає відповідно до цього Закону спеціальний режим оподаткування за ставками, іншими, ніж зазначені у статті 6 (прим. – «Ставки податку») та статті 81 (прим. – «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства», прим. дія цієї статті призупинена з 01.01.06 р. до 01.01.07 р. згідно із Законом України від 18 жовтня 2005 року №2987-IV) цього Закону;

ґ) особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «б» – «ґ» цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи.

У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

Податковий орган зобов'язаний прийняти самостійне рішення про анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах «в» – «г» цього пункту.

Рішення про анулювання реєстрації за заявою платника податку приймається у строки, визначені цією статтею для податкової реєстрації.

Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво:

  • якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою платника податку, - разом із наданням заяви про таке анулювання;
  • якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, – протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

При анулюванні реєстрації останнім податковим періодом вважається період, який розпочинається від дня, наступного за останнім днем попереднього податкового періоду, та закінчується днем такого анулювання.

1. Як бачите, за Ваших умов впродовж найближчих двох місяців Ви можете анулювати свою реєстрацію як платника ПДВ лише на підставах і в порядку, передбачених підпунктами «в» і «г» пункту 9.8 статті 9 Закону про ПДВ.

2. Чинним законодавством не передбачено жодних обмежень щодо здійснення Вами як фізичною особою, своїх трудових прав, навіть, якщо Ви при цьому маєте статус підприємця. Укладаючи трудовий договір як фізична особа, Ви підпадаєте під регулювання Кодексу законів про працю. А якщо Ви виконуєте роботи або надаєте послуги як підприємець – під дію Цивільного та Господарського кодексів.

3. Компанія, в якій Ви працюєте за трудовим договором, не обов’язково повинна мати відомості про Ваш статус підприємця. Якщо вона все ж таки володіє такою інформацією, то це не можете бути підставою для обмеження Ваших трудових прав і законних інтересів.

     Матеріали розділу:

 ·  Ідентифікаційний код та релігійні переконання
 ·  Державна реєстрація підприємця
 ·  Великі призи, подарунки та вигране в казино також обкладається податками
 ·  Як підприємству стати науковою організацією?
 ·  Як підприємцю грамотно замінити свідоцтво про реєстрацію підприємства?
 ·  Підприємницька діяльність без печатки?!
 ·  Види оподаткування
 ·  Спрощена система оподаткування та можливі відрахування
 ·  Дозвіл пожежної охорони у приміщенні, яке орендується
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010