зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Дозвіл пожежної охорони у приміщенні, яке орендується

  «Я являюсь частным предпринимателем и арендую помещение 48 кв.м. в административном здании. Неделю назад я от директора получила письмо о том, что в месячный термин я должна получить разрешение пожарной охраны, после чего мне продлят договор (это письмо получили все арендаторы). То есть, вместо того чтоб полностью здание получило разрешение пожарных, сделали каждому арендующему лицу по отдельности. Соответственно и оплата идет побольше, так как арендаторов много. Здание советских времен, чтобы пройти пожарных надо немало переделать. Должно ли это решаться на уровне того предприятия, которому принадлежит здание?»

У ст. 759 Цивільного кодексу України дається визначення договору найму. За договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Стаття 767 ЦКУ визначає вимоги до якості речі, переданої у найм. Наймодавець зобов'язаний передати наймачеві річ у комплекті і у стані, що відповідають умовам договору найму та її призначенню.

Наймодавець зобов'язаний попередити наймача про особливі властивості та недоліки речі, які йому відомі і які можуть бути небезпечними для життя, здоров'я, майна наймача або інших осіб або призвести до пошкодження самої речі під час користування нею (наприклад, невідповідність споруди правилам протипожежної безпеки). Але при цьому наймач зобов'язаний у присутності наймодавця перевірити справність речі. Якщо наймач у момент передання речі в його володіння не переконається у її справності, річ вважається такою, що передана йому в належному стані.

Наймодавець може гарантувати якість речі протягом всього строку найму. Якщо у речі, яка була передана наймачеві з гарантією якості, виявляться недоліки, що перешкоджають її використанню відповідно до договору, наймач має право за своїм вибором вимагати:

1) заміни речі, якщо це можливо;

2) відповідного зменшення розміру плати за користування річчю;

3) безоплатного усунення недоліків речі або відшкодування витрат на їх усунення (наприклад, у разі приведення будинку у відповідність вимогам протипожежної безпеки за власний рахунок);

4) розірвання договору і відшкодування збитків, які були йому завдані.

Згідно із ст. 776 ЦКУ поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.

Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлений договором або ремонт викликаний невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведений у розумний строк. Якщо наймодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, наймач має право:

1) відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, або вимагати відшкодування вартості ремонту (наприклад, у разі проведення капремонту за власний рахунок у зв’язку з приведенням будинку у відповідність вимогам протипожежної безпеки);

2) вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.

Проте треба зрозуміти, що дані положення Цивільного кодексу носять диспозитивний характер, тобто вони застосовуються в тому разі, якщо описані випадки не врегульовані договором. Якщо ж це передбачено договором найму (оренди), укладеного Вами з наймодавцем, з покладенням обов’язку робити поліпшення, приводити інженерні мережі (у т.ч. протипожежні) у відповідність до вимог чинного законодавства на наймача, то треба керуватися положеннями договору. Тому  дуже уважно перечитайте свій договір.

     Матеріали розділу:

 ·  Ідентифікаційний код та релігійні переконання
 ·  Державна реєстрація підприємця
 ·  Великі призи, подарунки та вигране в казино також обкладається податками
 ·  Як підприємству стати науковою організацією?
 ·  Як підприємцю грамотно замінити свідоцтво про реєстрацію підприємства?
 ·  Підприємницька діяльність без печатки?!
 ·  Види оподаткування
 ·  Спрощена система оподаткування та можливі відрахування
 ·  Должен ли предприниматель платить налоги, если его деятельность еще не приносит доход?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010