зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Спрощена система оподаткування та можливі відрахування

  «Здравствуйте! Будьте добры, помогите сориентироваться в ситуации. У меня возникли определенные вопросы в связи с тем, что «упрощенцы», то есть люди, являющиеся предпринимателями и работающие по системе упрощенного налога, не должны платить сбор на обязательное пенсионное страхование, сбор в государственный фонд занятости, взносы в фонд социальной защиты инвалидов. Между тем мой отец, являющийся предпринимателем, ежемесячно осуществляет данные платежи и вносит отчетности в соответственные организации, находясь при этом на упрощенной системе. Подскажите, правомерны ли действия власти в этом аспекте? С уважением, Виктория Б.»

Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» встановлює наступне:

Суб'єкт підприємницької діяльності – фізична особа, яка сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до державних цільових фондів зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї.

Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

 • до місцевого бюджету – 43 відсотки;
 • до Пенсійного фонду України – 42 відсотки;
 • на обов'язкове соціальне страхування – 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення – 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

Суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів):

 • податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків;
 • податку на прибуток підприємств;
 • податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб – суб'єктів малого підприємництва);
 • плати (податку) за землю;
 • збору на спеціальне використання природних ресурсів;
 • збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;
 • збору до Державного інноваційного фонду;
 • збору на обов'язкове соціальне страхування;
 • відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;
 • комунального податку;
 • податку на промисел;
 • збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;
 • збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;
 • внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;
 • внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення;
 • плати за патенти згідно із Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

В деяких випадках виникають колізії в діючому законодавстві. Так, Пенсійний фонд України в своїх листах, які носять рекомендаційний і інформаційний характер, пояснюють, що згідно Закону «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» дані суб’єкти підприємницької діяльності не звільняються від сплати збору.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України пояснює в листі, що збір на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві відсутній, але не враховує, що на час прийняття Указу був Фонд державного соціального страхування, а потім його було розділено на декілька фондів. Виходячи з змісту зазначеного листа, пункт, який стосується збору на обов’язкове соціальне страхування взагалі втрачає практичне значення, тому що існує Фонд соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності. А якщо він таким же чином розтлумачить пункт на свою користь, то це втрачає сенс? Але виходячи з того змісту, який вкладався в норму на час прийняття, то можна сказати, що сплачувати збір в обидва фонди соціального страхування не потрібно.

До прийняття Закону «Про спрощену систему оподаткування» нормативним актом, який регулює порядок здійснення підприємницької діяльності при спрощеній системі оподаткування, є вищевказаний Указ Президента.

Певні державні установи (Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування від нещасного випадку на виробництві) «тлумачать» положення законодавства, порушуючи права підприємців, які закріплені діючим законодавством, посилаючись на відсутність встановленої процедури перерахування платежів та зборів, але ж це не повинно робитися за рахунок платника єдиного податку.

Рішення відповідних державних органів щодо сплати внесків та зборів суб’єктами підприємницької діяльності, які згідно Указу звільнені від їх сплати, можна оскаржити у вищестоящому органі, якому вони підпорядковані, або у суді.

     Матеріали розділу:

 ·  Ідентифікаційний код та релігійні переконання
 ·  Державна реєстрація підприємця
 ·  Великі призи, подарунки та вигране в казино також обкладається податками
 ·  Як підприємству стати науковою організацією?
 ·  Як підприємцю грамотно замінити свідоцтво про реєстрацію підприємства?
 ·  Підприємницька діяльність без печатки?!
 ·  Види оподаткування
 ·  Дозвіл пожежної охорони у приміщенні, яке орендується
 ·  Должен ли предприниматель платить налоги, если его деятельность еще не приносит доход?
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010