зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Отримання державного акту на придбану ділянку землі

  «Согласно договору купли-продажи приобрела земельный участок. Документы на получения акта сдала в государственный земельный кадастровый центр еще 2004 году. До этого времени государственный акт на право владения земельным участком не получила. Ответ из кадастрового центра один – «нет бланков». Но по закону право на землю осуществляется только после выдачи акта, т.е. мои права нарушаются. Куда обратиться за помощью и какие законные основания у меня есть? Чем апеллировать перед чиновниками? Спасибо»

Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує право власності земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

Таким документом згідно зі статтею 126 ЗКУ, який посвідчує право власності на земельну ділянку, є державний акт.

Приступати до використання земельної ділянки до одержання державного акту та його державної реєстрації забороняється (частина третя статті 125 ЗКУ).

Згідно із статтею 152 ЗКУ власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.

Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання прав (тобто видача державного акту та його державна реєстрація) та відшкодування заподіяних збитків.

Власникам землі та землекористувачам відповідно до статті 156 ЗКУ відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

Відшкодування збитків власникам землі здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, діяльність (у вашому випадку бездіяльність) яких обмежує права власників, згідно з Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. №284.

Стаття 158 ЗКУ встановлює, що земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Але земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян вирішуються виключно судом.

Вам треба звернутися до суду з позовною заявою про спонукання до дій з переоформлення земельної ділянки до земельного кадастрового центру, а в разі необхідності й про відшкодування збитків.

     Матеріали розділу:

 ·  Чи включається до складу валових витрат виплата працюючим тринадцятої зарплати?
 ·  Підприємство надає в оренду основні засоби групи 3. Чи може орендна плата бути меншою, ніж амортизаційні відрахування ?
 ·  Как получить справку собственнику сельхозпродукции?
 ·  Налоговая льгота при неполном рабочем дне
 ·  Відновлення загубленої трудової книжки
 ·  Акт про право володіння землею
 ·  Які податки потрібно сплатити при оформленні договору спадщини?
 ·  Податкова інспекція наклала штраф за несвоєчасну сплату податків
 ·  Переоформлення документів земельної ділянки під забудову
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11 

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010