зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Затверджено Узагальнююче податкове роз'яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати



ДПА України наказом від 18.08.06 № 494 затвердила Узагальнююче податкове роз'яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати.

Зазначається, що відповідно до Закону України „Про систему оподаткування" плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).

Порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності, визначається Законом України від 23 березня 1996 року №98/96-ВР „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". Статтею 8 зазначеного Закону встановлена відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності у разі порушення його вимог.

До дня сплати штрафів, що підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін, а також до придбання торгового патенту або оформлення пільгового торгового патенту діяльність відповідних суб'єктів підприємницької діяльності зупиняється.

Податковий орган відповідно до статті 11 Закону України від 4 грудня 1990 року №509 "Про державну податкову службу в Україні" здійснює перевірку суб'єктів господарювання. За результатами перевірки дотримання суб'єктами господарювання норм Закону №98/96-ВР проводиться розрахунок штрафних санкцій та складається рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за встановленою формою.

Узгодженим податковим зобов'язанням плати за торговий патент в розумінні Закону України від 21 грудня 2000 року №2181 „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" може розглядатися лише зобов'язання, визначене за результатами перевірки податковим органом у рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій та узгоджене в установленому порядку.

Враховуючи викладене, норми статті 6 Закону №2181 щодо вжиття податковими органами заходів з погашення податкового боргу платника можуть застосовуватись лише у разі несплати в установлений термін узгодженої суми податкового зобов'язання по платі за торговий патент, визначеної податковим органом за результатами проведеної перевірки.

Одночасно, роз'яснення з питань застосування норми статті 6 Закону №2181, що надіслано листом ДПА України від 11.06.04 №10676/7/24-1117, вважати таким, що відкликане.

Наказ ДПА України від 18.08.06 №494 „Про затвердження Узагальнюючого податкового роз'яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати" розміщено на веб-сайті ДПА України http://www.sta.gov.ua/ в підрозділі „Накази ДПА України" розділу „Новини ДПА України", а також буде опубліковано у виданнях „Вісник податкової служби України" та „Податковий, банківський, митний консультант".

     Матеріали розділу:

 ·  Щодо визначення податкового агента платника податку - фізичної особи стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від продажу об'єктів рухомого майна на товарній біржі
 ·  Внесено зміни до Інструкції про порядок обліку платників податку
 ·  Іноземці нарівні з резидентами не сплачують податок з доходів при продажу нерухомості
 ·  Про перепрофілювання "єдинник" повинен повідомити завчасно
 ·  Взяв гроші замість вугілля - сплати податок
 ·  Якщо спадщина - кошти на рахунку, ставка оподаткування залежить ще й від суми
 ·  Плата за послуги торговцю цінними паперами не входить до витрат на придбання інвестиційного активу
 ·  Ліквідація основних фондів може бути як з нарахуванням ПДВ так і без нього
 ·  Претендувати на податковий кредит з ПДВ можуть лише платники цього податку
 ·  Дохід від продажу паю не підлягає оподаткуванню
 ·  На замітку приватним підприємцям
 ·  Суми грошової допомоги колишнім військовим обкладаються податком з доходів
 ·  Затверджено форму довідки, яка підтверджує право сільгоспвиробника на звільнення від оподаткування
 ·  Зворотна тара мусить бути повернута постачальнику через рік, інакше на її вартість нараховується ПДВ
 ·  Затверджено перелік державних підприємств - виробників спирту етилового денатурованого
 ·  Яка гра повинна ліцензуватися?
 ·  Податкові пости для виробників продуктів оргсинтезу
 ·  Звітність виробників та оптових торгівців алкоголем та тютюном
 ·  За обман чи недбалість - від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
 ·  Грошова допомога батькам - вихователям та прийомним батькам не обкладається податком з доходів фізичних осіб
 ·  Стипендія в межах 680 гривень не підлягає відображенню в річній податковій декларації
 ·  Неповернуті ломбарду кошти підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб
 ·  Право на підвищений граничний розмір зарплати, який допускає податкову соціальну пільгу, має лише один із батьків у багатодітній сім'ї
 ·  Єдиний податок закрито для державних і комунальних підприємств
 ·  Витрати на ремонт безоплатно отриманих основних фондів
 ·  Співпраця Україна - НАТО
 ·  Податкова реформа – один із кроків до Європейського співтовариства
 ·  Податкова міліція інформує
 ·  Оподаткування доходів громадян внаслідок отримання ними спадщини
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009