зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Щодо визначення податкового агента платника податку - фізичної особи стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від продажу об'єктів рухомого майна на товарній біржі

Лист від 08.06.06 № 6347/6/17-0216  

Цивільним кодексом України, який набрав чинності з 1 січня 2004 р., визначено, що угодою визнаються дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про товарну біржу" угода вважається укладеною з моменту її реєстрації на біржі. Враховуючи наведене, при проведенні біржової операції з купівлі-продажу рухомого майна одна зі сторін угоди (покупець) набуває права власності на рухоме майно, яке придбаває, а друга сторона угоди (продавець) одержує дохід від такого продажу тільки з моменту реєстрації угоди на біржі.

У статті 1 Закону України "Про товарну біржу" зазначено, що товарна біржа за своїм правовим становищем має статус юридичної особи і має за мету, зокрема, надання послуг в укладенні біржових угод.

Згідно з п. 12.3 ст. 12 Закону якщо об'єкт рухомого майна продається за посередництвом юридичної особи (її філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу) або представництва нерезидента, то така особа вважається податковим агентом платника податку стосовно оподаткування доходів, отриманих таким платником податку від такого продажу.

Пунктом 1.15 ст. 1 Закону визначено, що податковий агент - це юридична чи фізична особа (резидент чи нерезидент), які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу обкладання іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Виходячи з наведеного, при укладенні на товарній біржі угод купівлі-продажу рухомого майна, яке належить продавцю - фізичній особі, податковим агентом такого платника - фізичної особи стосовно оподаткування доходів, одержаних ним від такого продажу, є товарна біржа. Агентські функції біржі, які вона повинна виконувати відповідно до п. 12.3 ст. 12 Закону, полягають у тому, що податок з доходів фізичних осіб сплачується продавцем самостійно до чи під час реєстрації біржової угоди, а біржі під час реєстрації угоди повинні проконтролювати (перевірити) правильність сплати (перерахування до бюджету) належної суми податку, здійснивши розрахунки (нарахування) сум оподатковуваного доходу та належного до сплати податку. Копії документів, які підтверджують сплату податку (платіжні доручення, квитанції), залишаються у документах біржі щодо реєстрації угоди. Тобто нарахування (обчислення) доходу та податку з нього є невід'ємним обов'язком податкових агентів, за посередництвом яких фізичні особи здійснюють купівлю-продаж належного їм майна.

Враховуючи те, що згідно з п. 12.3 ст. 12 Закону біржі визначено податковими агентами, вони повинні виконувати вимоги, покладені на податкових агентів, зокрема п. 1.15 ст. 1 та п. 19.2 ст. 19 Закону, щодо подання у строки, встановлені законом для податкового кварталу, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, та сум сплаченого (перерахованого до бюджету) з них податку (ф. N 1ДФ).

Таким чином, особи, які згідно із Законом визначено податковими агентами, але безпосередньо не виплачують доходи фізичним особам, у тому числі й біржі, з метою забезпечення виконання вимог цього Закону, а також вчасного формування та підтримки в належному стані Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, зобов'язані надавати у встановлені строки податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (обчисленого) платникам податку, а також сум сплаченого ними (перерахованого до бюджету) податку з такого одержаного доходу податковому органу за місцем свого розташування згідно з вимогами наказу ДПА України від 29.09.2003 р. N 451, зареєстрованого в Мін'юсті України 22.10.2003 р. за N 960/8281, за формою N 1ДФ.

Сума нарахованого (обчисленого) доходу такими податковими агентами та сума виплаченого (одержаного фізичною особою) доходу відображаються за звітний квартал відповідно у графі 3а та графі 3 податкового розрахунку за формою N 1ДФ за ознакою доходу "14".

Аналогічно суми нарахованого (обчисленого) та перерахованого (сплаченого до бюджету) податку відображаються у графі 4а та графі 4 податкового розрахунку за формою N 1ДФ.

     Матеріали розділу:

 ·  Внесено зміни до Інструкції про порядок обліку платників податку
 ·  Іноземці нарівні з резидентами не сплачують податок з доходів при продажу нерухомості
 ·  Про перепрофілювання "єдинник" повинен повідомити завчасно
 ·  Взяв гроші замість вугілля - сплати податок
 ·  Якщо спадщина - кошти на рахунку, ставка оподаткування залежить ще й від суми
 ·  Плата за послуги торговцю цінними паперами не входить до витрат на придбання інвестиційного активу
 ·  Ліквідація основних фондів може бути як з нарахуванням ПДВ так і без нього
 ·  Претендувати на податковий кредит з ПДВ можуть лише платники цього податку
 ·  Дохід від продажу паю не підлягає оподаткуванню
 ·  На замітку приватним підприємцям
 ·  Суми грошової допомоги колишнім військовим обкладаються податком з доходів
 ·  Затверджено форму довідки, яка підтверджує право сільгоспвиробника на звільнення від оподаткування
 ·  Зворотна тара мусить бути повернута постачальнику через рік, інакше на її вартість нараховується ПДВ
 ·  Затверджено Узагальнююче податкове роз'яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати
 ·  Затверджено перелік державних підприємств - виробників спирту етилового денатурованого
 ·  Яка гра повинна ліцензуватися?
 ·  Податкові пости для виробників продуктів оргсинтезу
 ·  Звітність виробників та оптових торгівців алкоголем та тютюном
 ·  За обман чи недбалість - від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
 ·  Грошова допомога батькам - вихователям та прийомним батькам не обкладається податком з доходів фізичних осіб
 ·  Стипендія в межах 680 гривень не підлягає відображенню в річній податковій декларації
 ·  Неповернуті ломбарду кошти підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб
 ·  Право на підвищений граничний розмір зарплати, який допускає податкову соціальну пільгу, має лише один із батьків у багатодітній сім'ї
 ·  Єдиний податок закрито для державних і комунальних підприємств
 ·  Витрати на ремонт безоплатно отриманих основних фондів
 ·  Співпраця Україна - НАТО
 ·  Податкова реформа – один із кроків до Європейського співтовариства
 ·  Податкова міліція інформує
 ·  Оподаткування доходів громадян внаслідок отримання ними спадщини
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009