зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Лист від 17.10.06 № 11668/5/15-0416

Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування

(Витяг)

Зокрема, статтею 1 Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (у редакції Указу від 28 червня 1999 року N 746/99) (далі - Указ) встановлено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.

Одночасно частиною четвертою статті 7 Указу визначено, що його дія не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.

Для з'ясування питання поширення дії Указу на підприємства, засновані на державній та комунальній власності, слід враховувати, що державне підприємство згідно з положеннями Господарського кодексу України є підприємством, що діє на основі державної власності, утворюється уповноваженим органом державної влади і майно якого закріплюється за ним на праві господарського відання чи праві оперативного управління (статті 63, 73, 74).

Комунальне підприємство - це підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади, утворюється органом, який є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції та майно якого закріплюється за ним на праві господарського відання або на праві оперативного управління (статті 63, 78 зазначеного Кодексу).

Отже, незалежно від наявності чи відсутності статутного фонду, єдиним засновником (учасником) державних та комунальних підприємств є відповідно держава чи територіальна громада в особі уповноважених органів. Тобто їх частка в цих підприємствах перевищує 25 відсотків.

Враховуючи поняття суб'єкта малого підприємництва, наведене у статті 1 Указу, уповноважені органи, які діють від імені держави чи територіальних громад, не є суб'єктами малого підприємництва.

Крім того, частиною першою статті 8 Господарського кодексу України передбачено, що держава, органи державної влади та органи місцевого самоврядування не є суб'єктами господарювання.

Таким чином, оскільки засновники (органи державної влади та органи місцевого самоврядування) державних та комунальних підприємств не є суб'єктами малого підприємництва і їх частка в цих підприємствах перевищує 25 відсотків, дія Указу Президента України від 3 липня 1998 року N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" на зазначені підприємства не поширюється.

Водночас зазначаємо, що питання щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності підприємствами з державною, комунальною формами власності буде врегульовано в проекті Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", який Міністерству фінансів України до кінця 2006 року необхідно подати Уряду.

     Матеріали розділу:

 ·  Шановні підприємці! Ви маєте нагоду ознайомитись з проектом ДПА України.
 ·  Увага! Зміни щодо плати за ліцензії!
 ·  Электронные реестры налоговых накладных будут способствовать выведению "из тени" 20-25% средств по уплате НДС, - ГНА
 ·  Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (щодо оподаткування банківських установ)
 ·  Зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби
 ·  ЛИСТ щодо обкладення податком з доходів фізичних осіб доходу за субординованим боргом
 ·  Досконала система обміну інформацією - спільний інтерес платника податків та органів державної податкової служби.
 ·  О необходимости внесения изменений в Свидетельство об уплате единого налога, в частности, относительно расширения видов деятельности
 ·  В ВИННИЦЕ ПЫТАЛИСЬ НЕЗАКОННО ВОЗМЕСТИТЬ НДС
 ·  Про оподаткування процентів, що виплачуються фізичним особам за субординованим
 ·  Про питання оподаткування, коли обмін об'єктами рухомого майна здійснюється між
 ·  Щодо ставок оподаткування доходів фізичних осіб
 ·  Податковий календар на листопад 2006 року
 ·  Ще один крок на зустріч платникам податків
 ·  Податковий календар на жовтень 2006 року
 ·  ДПА прогнозує прийняття податкового кодексу у 2007
 ·  Податкова прогнозує повне відшкодування ПДВ експортерам у жовтні-листопаді
 ·  Прибутковий податок збільшиться
 ·  Податкова йде в систему
 ·  Податкова міліція інформує
 ·  Майже кожен п'ятий анонімний респондент поставив податківцям "відмінно"
 ·  Проект Податкового Кодексу передбачає розширити коло СПД, яким забороняється спрощена система оподаткування
 ·  Три дні на заперечення акта про результати камеральної перевірки
 ·  Затверджена нова форма Акту про результати камеральної перевірки
 ·  Якщо подано кілька заяв на розстрочення
 ·  Найголовніший пріоритет модернізації податкової
 ·  Світовий банк допоможе Україні з податковою реформою
 ·  Щодо порядку плати за землю фізичною особою - платником єдиного податку
 ·  Комітет з питань транспорту і зв'язку на своєму засіданні 6 вересня 2006 року розглянув проект закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (щодо індексації основних фондів підприємств
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009