зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Досконала система обміну інформацією - спільний інтерес платника податків та органів державної податкової служби.

„Той, хто володіє інформацією, - володіє світом". Цей афоризм розуміється буквально суб'єктами інформаційних відносин: як фізичними і юридичними особами, так і органами державної влади. Підсвідомо вони намагаються якомога більше отримувати інформації і якомога менше її надавати, вбачаючи в цьому певну ступінь своєї незалежності. Такий стан речей є відбитком системи цілковитої секретності та інформаційної закритості, що довгі роки за Радянської влади була частиною державного устрою.

Одним з принципів повноцінного функціонування демократичного суспільства та його безпеки є принцип вільного обміну інформацією між органами державної влади.

Державна податкова служба України - інституція, яка в силу своїх завдань та функцій є одним з найактивніших споживачів різноманітної інформації. Оскільки завдання щодо наповнення бюджету України покладено на органи державної податкової служби, то є логічним надання таким органам повноважень щодо отримання від будь-кого всієї інформації, необхідної для виконання цього завдання. Під час діяльності органів державної податкової служби накопичується та використовується необхідна інформація про суб'єктів та об'єкти оподаткування.

Чи слід боятись такого перебігу подій пересічному громадянину, фізичній чи юридичній особі? Підсвідомо кожен із нас розуміє, що інформація про нас, якою користується один з органів державної влади, а, значить, є власністю держави, повинна бути доступною іншому органу державної влади, який також є представником держави. В цьому для законослухняного платника податків немає нічого протиприродного. Більше того, є лише зручності, коли одну і ту ж інформацію про свою діяльність платник податків не буде зобов'язаний надавати різним органам державної влади, витрачаючи на це час та відчуваючи дискомфорт. При цьому державна податкова служба матиме достатньо інформації для проведення певних процедур без залучення платника податків, не відволікаючи його від господарської діяльності (наприклад, невиїзного податкового аудиту).

Напевне, незручності існуватимуть лише для тієї частини нашого суспільства, якій є що приховувати та замовчувати, у такий спосіб мінімізуючи розміри своїх статків та податкових зобов'язань, що зумовлює втрати бюджету.

Практика обміну інформацією, яка склалась на сьогодні, є трудомісткою та не досить мобільною. Можливості швидкого отримання актуальної інформації від органів виконавчої влади, резидентів та нерезидентів обмежені. У зв'язку з цим Державною податковою адміністрацією України спільно з іноземними експертами з обміну інформацією у межах програми ТАСІС відповідно до проекту „Підтримка податкової реформи" ведуться роботи щодо забезпечення законодавчих підстав для удосконалення процесу обміну інформацією.

На сьогодні результати цієї роботи втілені в пропозиції до проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про державну податкову службу в Україні" та інших законів" та проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку отримання, надання та захисту податкової інформації".

Принципово новим в запропонованих змінах є запровадження визначення терміну „податкова інформація", яке передбачає сукупність відомостей і даних, що створені або отримані органами державної податкової служби, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, резидентами та нерезидентами (фізичними особами, незалежно від того, чи здійснюють вони підприємницьку або незалежну професійну діяльність, а також юридичними особами, незалежно від того, чи здійснюють вони господарську діяльність) у процесі поточної діяльності, необхідні для реалізації покладених на органи державної податкової служби завдань і функцій.

Також передбачено, що одним із завдань органів державної податкової служби є надання податкової інформації органам державної влади, органам місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам виключно на підставах та в порядку, передбачених законами України.

При цьому надано право органам державної податкової служби безкоштовно одержувати податкову інформацію, необхідну для реалізації їх функцій та завдань:

від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;

від резидентів і нерезидентів (фізичних осіб, незалежно від того, чи здійснюють вони підприємницьку або незалежну професійну діяльність, та юридичних осіб, незалежно від того, чи здійснюють вони господарську діяльність).

За ненадання податкової інформації передбачено адміністративну відповідальність.

Слід зазначити, що вищенаведені положення відповідають нормам, які застосовуються в практиці обміну інформацією в країнах Європейського Союзу, а їх впровадження дозволить змінити в Україні сучасну практику обміну інформацією та наблизити її до Європейських стандартів.

Департамент розвитку та модернізації державної податкової служби

     Матеріали розділу:

 ·  Шановні підприємці! Ви маєте нагоду ознайомитись з проектом ДПА України.
 ·  Увага! Зміни щодо плати за ліцензії!
 ·  Электронные реестры налоговых накладных будут способствовать выведению "из тени" 20-25% средств по уплате НДС, - ГНА
 ·  Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (щодо оподаткування банківських установ)
 ·  Зняття з обліку платників податків в органах державної податкової служби
 ·  ЛИСТ щодо обкладення податком з доходів фізичних осіб доходу за субординованим боргом
 ·  О необходимости внесения изменений в Свидетельство об уплате единого налога, в частности, относительно расширения видов деятельности
 ·  В ВИННИЦЕ ПЫТАЛИСЬ НЕЗАКОННО ВОЗМЕСТИТЬ НДС
 ·  Про оподаткування процентів, що виплачуються фізичним особам за субординованим
 ·  Про питання оподаткування, коли обмін об'єктами рухомого майна здійснюється між
 ·  Про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування
 ·  Щодо ставок оподаткування доходів фізичних осіб
 ·  Податковий календар на листопад 2006 року
 ·  Ще один крок на зустріч платникам податків
 ·  Податковий календар на жовтень 2006 року
 ·  ДПА прогнозує прийняття податкового кодексу у 2007
 ·  Податкова прогнозує повне відшкодування ПДВ експортерам у жовтні-листопаді
 ·  Прибутковий податок збільшиться
 ·  Податкова йде в систему
 ·  Податкова міліція інформує
 ·  Майже кожен п'ятий анонімний респондент поставив податківцям "відмінно"
 ·  Проект Податкового Кодексу передбачає розширити коло СПД, яким забороняється спрощена система оподаткування
 ·  Три дні на заперечення акта про результати камеральної перевірки
 ·  Затверджена нова форма Акту про результати камеральної перевірки
 ·  Якщо подано кілька заяв на розстрочення
 ·  Найголовніший пріоритет модернізації податкової
 ·  Світовий банк допоможе Україні з податковою реформою
 ·  Щодо порядку плати за землю фізичною особою - платником єдиного податку
 ·  Комітет з питань транспорту і зв'язку на своєму засіданні 6 вересня 2006 року розглянув проект закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (щодо індексації основних фондів підприємств
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009