зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Лист щодо деяких питань оподаткування: Про відображення в податковому обліку платника податку на прибуток операцій з придбання облігацій; Про податковий облік витрат на створення веб-сайту

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 12.12.2006 № 385/2/15-0310

Державна податкова адміністрація України розглянула лист щодо деяких питань оподаткування, який надійшов разом із листом Комітету Верховної Ради України з питань фінансів та банківської діяльності, і повідомляє таке.

Про відображення в податковому обліку платника податку на прибуток операцій з придбання облігацій

З питання, аналогічного зазначеному, Державною податковою адміністрацією України надано податкове роз'яснення від 14.05.2005 р. № 9265/7/15-1117, яке надіслано державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Про податковий облік витрат на створення веб-сайту

Оскільки чинним законодавством з питань оподаткування не визначено термін "веб-сайт", то з метою оподаткування використовується аналогічний термін, визначений іншими джерелами.

Так, згідно з листом Державного казначейства України від 19.05.2004 р. № 07-04/1005-4111 веб-сторінки, веб-сайти, веб-портали (сервери) - це сукупність апаратних і програмних засобів разом з інформаційними ресурсами, що мають унікальну адресу в мережі Інтернет і призначені для надання інформаційних послуг юридичним та фізичним особам.

Враховуючи положення частини першої статті 433 Цивільного кодексу України та статті 8 Закону України від 23 грудня 1993 року № 3792-XII "Про авторське право і суміжні права" веб-сайт відноситься до об'єктів права інтелектуальної власності (авторського права).

Відповідно до пункту 1.2 ст. 1 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) нематеріальними активами визнаються об'єкти інтелектуальної, в тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані у порядку, встановленому відповідним законодавством, об'єктом права власності платника податку.

При цьому згідно з пп. 8.1.2. п. 8.1. ст. 8 Закону витрати на придбання нематеріальних активів для власного виробничого використання підлягають амортизації, яка здійснюється відповідно до пп. 8.3.9 п. 8.3 ст. 8 Закону.

Отже, якщо договір на створення веб-сайту передбачає перехід до платника податку - замовника права інтелектуальної власності (авторського права) на цей веб-сайт, то витрати, понесені таким платником згідно з цим договором, підлягають амортизації на підставі пп. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону.

Одночасно повідомляємо, що пп. "а" пп. 4.4.2 п. 4.4 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" зокрема визначено, що роз'яснення окремих положень податкового законодавства надаються контролюючими органами у порядку, визначеному відповідним центральним (керівним) органом контролюючого органу. На виконання цього абзацу та відповідно до статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" розроблено Порядок надання роз'яснень окремих положень податкового законодавства, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 12.04.2003 р. № 176 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.04.2003 р. за № 326/7647 (далі - Наказ № 176).

Так, згідно з розділом 4 Наказу № 176 підставою для надання податкового роз'яснення є запит платника податків, надісланий податковому органу відповідного рівня. Податковим роз'ясненням, наданим на запит платника податків, користується платник податків при обрахуванні ним сум податкових зобов'язань та під час проведення ним апеляційних процедур (пункт 1.11 розділу 1 Наказу № 176). Отже, податкове роз'яснення надається платнику на підставі його запиту для обрахування ним сум податкових зобов'язань, тобто для застосування цього роз'яснення в податковому обліку такого платника.

Заступник голови

Л.Боєнко

 

     Матеріали розділу:

 ·  Банки и далее будут информировать ГНАУ о счетах юрлиц
 ·  Кабмин предлагает закрепить законом оплату адвокатов
 ·  Украина заняла 58 место в рейтинге гарантий защиты прав собственности
 ·  Предельный срок представления декларации о доходах - 2 апреля
 ·  У Вінниці податківці викрили незаконну діяльність потужного виробництва лікеро-горілчаних виробів
 ·  Щодо стану впровадження системи приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності.
 ·  Перехідні виплати: яку ставку податку з доходів фізичних осіб слід застосовувати
 ·  Порядок ведення Журналу реєстрації перевірок
 ·  Представление реестров налоговых накладных при подаче декларации - дело добровольное
 ·  Мінфін ініціює введення спрощеного порядку відшкодування ПДВ
 ·  Лист про фіксований сільськогосподарський податок
 ·  В окремих випадках ПДВ до сплати визначатимуть на базі звичайної ціни
 ·  Емісійний дохід в податковому обліку
 ·  Якщо ви впродовж 2006 року отримували доходи за кордоном
 ·  Право на податковий кредит при поданні декларації
 ·  Спадщина та подарунки найріднішим - 0% податку
 ·  Кому патент в новому році не потрібен
 ·  Подання податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді
 ·  На замітку платникам земельного податку
 ·  Час декларувати доходи!
 ·  До уваги платників податків!
 ·  ЗАКОН УКРАЇНИ про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів
 ·  Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення державної реєстрації)"
 ·  ЛИСТ щодо сплати податку з власників транспортних засобів
 ·  ЛИСТ про окремі питання застосування спрощеної системи оподаткування
 ·  ЗАКОН УКРАЇНИ про ставки вивізного (експортного) мита на брухт легованих чорних металів, брухт кольорових металів та напівфабрикати з їх використанням
 ·  Брошура „Подання податкової звітності та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді”
 ·  Електронна звітність - для сумлінних платників (Вінничина)
 ·  Налог с доходов физлиц предлагают усовершенствовать
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009