зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
Як платити податки
Які податки платять підприємства
Коди видів економічної діяльності (КВЕД)
Розмір ставок єдиного податку для СПД ФО
Які податки платить підприємець-фізична особа
Із життя ДПІ
Графік особистого прийому
Проект Податкового кодексу.
Обговорення
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Матеріали розділу:

 ·  Пропозиції щодо вдосконалення проекту податкового Кодексу України
 ·  Порівняльна таблиця чинних норм Указу Президента №727/98 та проекту Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування малого та середнього бізнесу

     Податковий кодекс: знищення спрощеної системи оподаткування мінімум на 5 років

Податковий кодекс: знищення спрощеної системи оподаткування мінімум на 5 років

Цитата: «В один документ зшили значну кількість розрізнених законів із оподаткування, закони про ПДВ і оподаткування прибутку підприємств та доходів громадян, які, з дати прийняття / за суттю/, значно не змінились»

Найсильнішою загрозою для спрощеної системи в проекті Податкового кодексу є збільшення кількості податків та зборів, які буде змушений платити підприємець, і відповідно, збільшення документообігу підприємця та витрат його часу на податкові процедури

Проект Податкового кодексу фактично зводить нанівець усі переваги спрощеної системи оподаткування і наближає її до загальної системи оподаткування. Фактично запропоновано ЗБІЛЬШИТИ кількість податків та зборів для підприємців, що працюють за спрощеною системою, а також звузити рамки застосування спрощеної системи. Насправді відбувається підміна ідеології спрощеної системи: залишається лише назва, а процедура сплати податків та звітування суттєво ускладнюється.

Для чого Указ Президента № 727/98 запровадив спрощену систему оподаткування? Передусім для того, щоб дати можливість підприємцям-початківцям накопичити первинний капітал для розвитку бізнесу. Бо загальній системі оподаткування властиве не тільки велике податкове навантаження, а й надмірна складність процедур звітності. Тим часом аж ніяк не кожний підприємець-початківець може собі дозволити найняти бухгалтера.

Указ Президента визначає, що за спрощеною системою можуть працювати юридичні особи (фірми), що мають не більше ніж 50 найманих працівників та дохід не більше ніж 1 мільйон гривень на рік, і фізичні особи (приватні підприємці), що мають не більше ніж 10 найманих працівників та дохід не більше ніж 500 тисяч гривень на рік.

В проекті Податкового кодексу зазначено, що за спрощеною системою зможуть працювати юридичні особи (фірми), що мають не більше ніж 50 найманих працівників та дохід не більше ніж 1 мільйон гривень на рік, та фізичні особи (приватні підприємці), що мають не більше ніж 5 найманих працівників та дохід не більше ніж 200 тисяч гривень на рік.

Ставка єдиного податку, яку тепер встановлюють місцеві ради за місцем державної реєстрації підприємств чи підприємців, залежно від виду діяльності, не може становити менше ніж 20 гривень та більше ніж 200 гривень на місяць. В проекті Кодексу передбачено, що ставка єдиного податку для фізичних осіб теж може коливатися в межах від 20 до 200 гривень, але за умови, що дохід підприємця вміщується в певні межі - від 200 до 2000 гривень на місяць, бо ставку податку визначатимуть як 10% від доходу. Запроваджуючи обмеження доходу, проект Податкового кодексу заперечує саму ідею приватного підприємництва - можливість отримати адекватну винагороду за адекватну роботу. У такому разі зникає бажання підприємця докладати більших зусиль задля одержання більших грошей, а ця обставина, цілком зрозуміло, суттєво гальмує економічне зростання.

Проте найсильнішою загрозою для спрощеної системи в проекті Податкового кодексу є збільшення кількості податків та зборів, які буде змушений платити підприємець, і відповідно, збільшення документообігу підприємця та витрат його часу на податкові процедури. Так, тепер підприємця, що працює за єдиним податком, звільнено від 16 видів податків та зборів, а згідно з проектом Податкового кодексу - буде звільнено лише від 4 видів податків та зборів.

Ще одне обмеження підприємницької свободи в Податковому кодексі - обмеження місця провадження підприємницької діяльності. Тепер підприємець може провадити свою діяльність хоч по всій Україні (п. 3 Наказу Державної податкової адміністрації України від 29 жовтня 1999 року № 599 передбачає, що підприємець може провадити діяльність і за місцем реєстрації, і по всій території України). Натомість Кодекс зменшує можливість вибору місця діяльності: ним має стати безпосереднє місце виконання робіт чи надання послуг або місце проживання. У ст. 4014 проекту Кодексу саме так і зазначено: [...] місцем виконання робіт, надання послуг є місце, де особа, яка виконує роботи, надає послуги, організувала свою господарську діяльність або має постійне представництво, яке надає послуги, або (у разі відсутності такого місця) - місце проживання чи постійної адреси такої особи.

Точних прогнозів щодо того, наскільки зміняться доходи до бюджету і доходи підприємців після запровадження Податкового кодексу в такій редакції ніхто не склав. Однак немає сумніву, що майже всі підприємці - фізичні особи підуть у тінь. А оскільки переважну більшість суб'єктів підприємницької діяльності за спрощеною системою складають фізичні особи, то можна стверджувати: того мільярду гривень, який бюджет України отримує нині, він вже не отримає.

І останнє: зміни до Податкового кодексу, в разі його ухвалення, не можна вносити протягом наступних 5 років.

Центр соціального ПАРТНЕРСТВА