зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Дозвіл на використання касового апарату
Отримання дозволу від Держнагляду за охороною праці
Отримання дозволу в органах Держпожежнагляду
Отримання висновку Санепідемстанції
Дозвіл на розміщення об`єкта торгівлі
Порядок отримання дозволів
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Матеріали розділу:

 ·  Лист-роз'яснення від 21.02.2006 № 1343/01-2183/211стосовно змін до Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень

     Отримання дозволу в органах Державного пожежного нагляду

Необхідність отримання дозволу на початок роботи новостворених підприємств регламентується статтею 10 Закону України "Про пожежну безпеку" від 17 грудня 1993 року №3745-XII та Правилами пожежної безпеки в Україні, введеними в дію наказом МВС України від 22 червня 1995 р. Порядок видачі дозволів установлений Положенням про порядок видачі органом Державного пожежного нагляду підприємствам, установам, організаціям, орендарям і підприємцям дозволу на початок роботи, затвердженого наказом МВС України від 26 жовтня 1994-го №580 та доповненням зі змінами від 14 лютого 2001 року №150.

Введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об'єктів, впровадження нових технологій, передача у виробництво зразків нових пожеженебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренда будь-яких приміщень без дозволу органів державного пожежного нагляду забороняються.

У відповідності з Порядком видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень (Постанова КМУ № 150 від 14.02.2001 року) дозвіл видається безоплатно.

Для одержання дозволу власник (орендар) подає до відповідного органу державного пожежного нагляду:

а для одержання дозволу на оренду приміщень - також копію договору оренди, в якому повинні бути вказані обов'язки сторін по відношенню до пожежної безпеки. Якщо в оренду береться не все приміщення, а тільки його частина або поверх, надається план усього приміщення (з відміченою площею орендування), який засвідчений печаткою підприємства.

Підставою для видачі дозволу являється висновок за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта чи приміщення, що проводиться органом державного пожежного нагляду або іншою юридичною (фізичною) особою, яка одержала ліцензію на проведення такої оцінки(експертизи).
Згідно з Порядком проведення пожежно - технічних обстежень і перевірок орган державного пожежного нагляду протягом п'яти робочих днів з дня подання заявником зазначених документів приймає рішення про видачу дозволу або про відмову у його видачі у разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки, що може призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей. Копія обґрунтованого рішення про відмову у видачі дозволу надсилається заявникові.
За відсутності фактів порушення правил пожежної безпеки дозвіл видається без обмеження терміну його дії.
За наявності окремих фактів порушення правил пожежної безпеки (крім порушень що можуть призвести до виникнення пожежі або перешкод при її гасінні та евакуації людей) у дозволі зазначається термін його дії та умови забезпечення пожежної безпеки. Після своєчасного виконання цих умов термін дії дозволу продовжується на підставі заяви власника (орендаря). У разі невиконання зазначених умов орган, який видав дозвіл, або вищестоящий орган державного пожежного нагляду має право його скасувати.
Власник (орендар) може оскаржити рішення про відмову у видачі дозволу або його скасування до вищестоящого органу державного пожежного нагляду або арбітражного суду (суду).
За початок роботи новоствореного підприємства, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових, та інших об'єктів, впровадження нових технологій, передачу у виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, оренду будь-яких приміщень без дозволу органу державного пожежного нагляду власник (орендар) несе відповідальність згідно із законодавством.
За збитки, яких зазнали юридичні чи фізичні особи внаслідок обґрунтованої відмови у видачі дозволу або його скасування, органи державного пожежного нагляду відповідальності не несуть.
Виданий органом державного пожежного нагляду дозвіл є однією з підстав для видачі відповідного дозволу органом Держнаглядохоронпраці.
У разі прийняття в експлуатацію нових і реконструйованих об'єктів державною комісією, утвореною в установленому порядку, дозвіл від органу державного пожежного нагляду не оформлюється.
Погодження в установленому порядку з органами державного пожежного нагляду нормативно-технічної документації на нові технології та зразки нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції є одночасно дозволом на їх практичне впровадження чи передачу у виробництво.
Проведення органами державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта чи приміщення прирівнюється до планового пожежно-технічного обстеження (перевірки), яке здійснюється органами державного пожежного нагляду.


Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010