зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Типові договори
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Матеріали розділу:

 ·  Как правильно "рассказать немного о себе"?
 ·  Как успешно пройти собеседование?
 ·  Как рассказывать о причинах ухода с предыдущей работы?
 ·  На смену резюме приходит корпоративный "профиль кандидата"
 ·  Какой информации не хватает руководству для оценки состояния здоровья компании
 ·  Зачем при трудоустройстве нужны тесты ?
 ·  Успешное интервью с работодателем
 ·  Искусство эффективного резюме
 ·  Когда невозможно уже работать напряженнее, начни работать умнее
 ·  Дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних

     Як підібрати персонал

 • Процес підбору кадрів варто почати з планування персоналу. Вам слід докладно описати вакансії, на які ви підбиратимете людей. Опис має складатися з вимог і обов'язків, які працівник на даній посаді має виконувати. Ви самі повинні чітко уявляти, що саме ця людина повинна робити, яким чином буде виконувати роботу і взаємодіяти з іншим персоналом. Це необхідно детально пояснити потенційним кандидатам.
 • Пошук кандидатів можна здійснювати серед знайомих, через оголошення в газетах, серед безробітних, які шукають роботу за допомогою центру зайнятості, серед працівників інших фірм, кадрові агентства. Кожний з цих варіантів має свої позитивні і негативні сторони. Наприклад, беручи на роботу друзів, вам буде важко надалі підтримувати дружні стосунки, оскільки робочі відносини будуть впливати і на особисті, але це люди, яких ви знаєте. Газетні оголошення можуть не привернути увагу кандидатів, яких ви шукаєте, крім того, розмови з невідповідними кандидатами можуть забрати багато вашого часу, але це досить недорогий спосіб. Можна шукати майбутніх працівників серед безробітних, які перебувають на обліку в центрах зайнятості - і це найдешевший спосіб, можливо вам вдасться ще й отримати дотацію від держави на створення нового робочого місця - це заощадить ваші кошти. Якщо вам вдасться знайти працівника серед конкурентів, то він може або запросити дуже високу зарплату, або піти через деякий час знову до конкурентів ( разом з інформацією про вашу фірму ). З іншого боку, він вже достатньо кваліфікований і його не треба вчити. Послуги ж кадрових агентств можуть бути занадто дорогими для власників малого бізнесу, але агентство буде підбирати кандидатів за вашим описом та вимогами. Для багатьох найкращим методом підбору кандидата є рекомендації. Отож, обираючи спосіб пошуку людей, оцініть свої можливості і рівень кваліфікації людини, яку ви шукаєте. Розміщуючи оголошення про вакансії, давайте якомога зрозумілішу і конкретнішу інформацію. Це відсіє зайвих людей і істотно полегшить вашу роботу.
 • Аналіз резюме. Багато фірм сьогодні практикує робити попередній аналіз та відсіювання кандидатів за наданим ними резюме, в якому вони вказують інформацію про себе (освіту, досвід попередньої роботи, зазначають наявність у них вмінь, навичок та іншу інформацію, яка дає роботодавцю змогу оцінити їх відповідність наявній вакансії). Оцінюючи резюме, ви можете співставити їх з описом вакансії і відібрати ті кандидатури, які вас зацікавили для проведення інтерв'ю.
 • Підготовка до інтерв'ю. Для того, щоб інтерв'ю дало вам змогу більше дізнатися про кандидата і зробити правильні висновки, неодмінно треба готуватися до його проведення. Необхідно заздалегідь підготувати питання, на які ви хотіли б почути відповіді кандидатів. Це мають бути різнопланові питання, які відповідають специфіці роботи та дадуть змогу перевірити наявність у кандидатів спеціальних знань. Варто підготувати також питання, які дозволять розкрити особисті якості кандидата, його досвід, здібності, майбутні плани. Наприклад питання: Чому ви пішли з останньої роботи? Чому вам цікава ця робота? є вже достатньо типовими і кандидати, які не вперше проходять інтерв'ю, можуть відповідати на них теж типово. Можливо, варто підготувати питання, до яких кандидат не буде готовий. Наприклад, такі:
  o Розкажіть про вашого найкращого керівника. Чому ви вважаєте його кращим?
  o Розкажіть про вашого гіршого начальника. Чому ви вважаєте його гіршим?
  o Що може зробити керівник, щоб допомогти Вам?
  o Як ви підходите до вирішення проблем?
  o Опишіть який-небудь конфлікт на роботі і як ви вирішили його?
  o Що б міг зробити ваш попередній роботодавець, щоб бути більш успішним?
  o Які навички ви хотіли б набути в наступному році?

  Питання, які змусять кандидата миттєво замислитись і швидко відповісти, дадуть вам змогу оцінити його спосіб мислення, вміння адекватно реагувати. Важливим є не тільки зміст його відповідей, але й невербальна реакція (рухи, жести, міміка).
 • Як слід проводити інтерв'ю. Для проведення інтерв'ю знайдіть тихе, відокремлене місце. Виділіть час, коли вас не будуть відволікати. Якщо ви відволікаєтеся, ви можете здатися кандидатові невихованим (адже він теж до вас приглядається). До того ж, це перешкодить вам зосередитися. Щоб у вас склалося правильне враження про кандидата, необхідна нормальна відверта, спокійна атмосфера. Під час інтерв'ю кандидат може нервуватися або відчувати дискомфорт. Ваше завдання допомогти йому почувати себе вільно. Для цього ви повинні зустріти його, представитися, бути ввічливим і, навіть, гостинним. Гарна атмосфера на інтерв'ю допоможе вам:
  o отримати більш адекватну інформацію про кандидата;
  o почути більш природні відповіді;
  o залишити гарне враження про фірму;
  o залучити більшу кількість перспективних співробітників.

  На початку розмови вам потрібно ще раз згадати про цілі інтерв'ю. Не вдаючись у деталі, ви коротко повинні розповісти про вакансії і також про те, як будете проводити інтерв'ю, чи буде з кандидатом розмовляти хтось ще, чи буде повторне інтерв'ю. Також скажіть кандидатові про передбачувану тривалість інтерв'ю, щоб переконатись, що це не вплине на його власні плани. Відразу ж скажіть йому, що всі записи в трудовій книжці будуть перевірені. Також довідайтеся, чи можна зв'язатися з його останніми роботодавцями.
  Ставте відкриті питання, які дозволять відповідати людині описово, а не лише лаконічно "так" або "ні". Стежте за ходом інтерв'ю, не відволікайтеся на другорядні питання. Не говоріть занадто багато - більше слухайте. Постарайтеся, щоб говорив в основному кандидат. Довідайтеся якнайбільше про компетентність кандидата (освіта, досвід, здібності), про його відношення до роботи (ентузіазм, переваги, цілі), про соціальні цінності (особисті якості, характер). Короткі паузи у розмові можуть надати додаткову інформацію про кандидата. Занадто довгі паузи можуть бути дивними.
  Ваша мета - зібрати інформацію про кандидата, пов'язану з роботою. Для цього ви повинні дуже уважно слухати, що він говорить. Якщо ви приділите всю увагу співрозмовникові, він буде почувати себе більш впевнено у спілкуванні з вами.
  Записуйте деякі важливі моменти. Ви можете використовувати такі записи при більш ретельнішому аналізі кандидатів після інтерв'ю, а також записати питання, що виникли під час інтерв'ю.
  Заздалегідь скажіть співрозмовникові, що ви збираєтеся робити записи. Пишіть швидко і коротко, щоб не відволікати кандидата. Дозвольте кандидатові задати питання про роботу або компанію. Розумні питання можуть дати вам більше розуміння особливостей його мислення. Будьте готові відповідати на складні питання, наприклад:
  o Яким чином заохочується бездоганна робота?
  o Яка система цінностей і етикет компанії?
  o Які можливості кар'єрного росту є в компанії?
  o Наскільки стабільне положення компанії на ринку?

  Докладну розповідь про вакансії краще залишити на кінець інтерв'ю. Тоді ж краще поговорити і про культуру компанії, про взаємодію співробітників і вимоги до них. Якщо ви скажете про це раніше, це допоможе кандидатові підбирати влучні відповіді на ваші питання.
  Говоріть про компанію і вакансію правду. Якщо є якісь негативні моменти, говоріть про них також. Потенційні співробітники повинні добре представляти, з ким вони мають справу і що вони можуть очікувати від майбутньої роботи.
  Оговоріть зарплату, розклад і пільги, надані компанією. Розкажіть про наступний етап процесу прийому на роботу. Наприкінці розмови подякуйте кандидату за його увагу до компанії.
 • Після інтерв'ю. Виділіть якийсь час після інтерв'ю, щоб зібратися з думками й оцінити кандидата. Для цього, можливо, вам доведеться звернутися до записів, що ви робили під час інтерв'ю.
  Намагайтеся не ставитися до кандидата упереджено. Зосередьтеся на істотних для даної вакансії вимогах. Ґрунтуючись на минулому досвіді кандидата, оцініть, наскільки добре він підходить для даної роботи. Будьте готові аргументувати вашу оцінку.
  Подумайте над наступними питаннями:
  o Чи справиться кандидат з роботою?
  o Чи хоче він працювати?
  o Наскільки гнучкий буде кандидат, коли він почне працювати?

Новини на TviyBiznes.com
Громадянська акція ВПЕРЕД
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України»
   27.04.2011
Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця"
   27.04.2011
28 квітня у Віннці відбудеться представницький форум з Корпоротивної соціальної відповідальності
   27.04.2011
"КРИШТАЛЕВУ ЗІРКУ" ОТРИМАЛА АНАСТАСІЯ ОСТАПЕЦЬ
   03.03.2010