зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Про проект
Новини
Архів новин
Інші новини
Податкові новини
Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев
Информер курсов НБУ

     Влада сама визначає, скільки має складати у Вінниці прибережна захисна смуга

Прибережна захисна смуга у Вінниці не всюди становить 100 метрів, є й 25 метрів від урізу води. Закрити лазівки, які дають можливість маніпулювати з існуючим законодавством, може місцева влада.

Відносини річки та людини регулюються Водним Кодексом (ВК) України. Прибережні захисні смуги встановлюються відповідно до ст. 88 ВК. Для Південного Бугу така смуга має бути 100 метрів.

- Але в цій же статті написано: у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням конкретних умов, що склалися, - пояснює Вадим Шишонков, начальник Вінницького регіонального відділу комплексного використання водних ресурсів Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів. - Ось така лазівка, яка дає право на те, що ми можемо порушувати цей Водний Кодекс. Однак на це "але", є інше "але". Існує постанова Верховної Ради України датована шостим червня 1995 року - про введення в дію Водного Кодексу України. І цей пункт ВК відноситься до 1995 року. Тож якщо хату побудували до шостого червня 1995 року - тут ще можна говорити "по умовах, що склалися".

Скористатися цією "лазівкою" чи поставитися до встановлення прибережних захисних смуг більш жорстко, залежить виключно від місцевої влади. Оскільки в ст. 87 Водного Кодексу чітко сказано: "Контроль за створення водоохоронних зон прибережно-захисних смуг, а також за додержанням режиму встановлення їх на території здійснюється виконавчими комітетами місцевих рад і державними органами охорони навколишнього природного середовища". Тож в управлінні водних ресурсів розводять руками, мовляв, закон дав право...

Протяжність Бугу у Вінниці, за словами Вадима Шишонкова, становить близько 20 кілометрів. З приблизно 40 кілометрів прибережних захисних смуг в натуру винесено приблизно 3,5 кілометра. В міському управлінні земельних ресурсів кажуть, що на весь комплекс робіт просто не вистачає коштів, втім вже почалася інвентаризація прибережних земель і на це передбачені відповідні гроші. Крім того, майже на завершенні генеральний план міста. За словами начальника міського управління земельних ресурсів Олексія Гончара, саме ним і визначаються прибережні смуги. Тож із визначенням пріоритетів міській владі зволікати ніколи.

Вже сьогодні прибережна захисна смуга біля Бугу не всюди відповідає визначеним ста метрам. Як каже Олексій Гончар, зокрема, в кінці вулиці Івана Богуна вона навіть становить 25-35 метрів.

- За 15 років існування попереднього генерального плану, - каже він, - береги вимиваються. Потрібно укріплювати береги, робити набережні. До речі, є така ідея - зробити набережну в районі вулиці Свердлова.

Випадки будівництва житлових та інших об'єктів на прирічковій стометрівці Вінниця вже має. І тільки один випадок згадує Вадим Шишонков, коли вдалось домогтись припинення будівництва.

- Був такий прецедент, що по вулиці Свердлова було заборонено будівництво заправки, - зазначає він. - Ми виступали в суді, ми довели, що це було не законно і так далі. Будівництво було зупинене. Але вже є заправка, що по Київській, навпроти вокзалу - вона за прибережною смугою. І хоч гопки скачи. Єдине, чого ми добились, те, що цистерни з пальним там не вкопані в землю.

Бо ж, за словами спеціаліста, в районі Київської прибережна смуга визначена просто по дамбі... До речі, поряд із заправкою збудована церква. Але вільна земля там ще залишилась.

Вінницький міжрайонний природоохоронний прокурор Юрій Кислов каже, що втрутитись в процес визначення прибережних захисних смуг може тільки на стадії погодження документа. Але нинішню ситуацію характеризує по-сумному поетично.

- Сьогодні кожна окрема служба дає погодження, з її боку нічого поганого немає, - каже Юрій Кислов. - Однак якщо подивитись в комплексі, маємо грубе порушення. Це як марганець, магній і вогонь, кожен з яких окремо не становлять жодної небезпеки. Варто їх поєднати - матимемо вибух.

Не відкриємо Америки: земельні ділянки з видом на Буг - одні з найдорожчих у Вінниці. Вартість стартує від 10 тис. доларів за сотку. На двох земельних ділянках, які були виділені на П'ятничанській косі міською радою за рішенням суду, перші власники вже підзаробили, продавши їх через агентство нерухомості. Новий власник вже почав зводити будинок. Завтра жителі П'ятничан знову збираються на громадські збори, аби вирішити, як запобігти подальшій забудові пляжу. Запрошують не тільки відповідальних чиновників та депутатів, а й міського голову. І дуже сподіваються на розуміння і підтримку влади. Звісно, це не поверне річку назад, а от зберегти береги доступними для усіх вінничан - може допомогти.

     Матеріали розділу:

 ·  Торгівлю "поставлять" на колію
 ·  На ярмарок у Лодзь
 ·  Створення білатерального природного парку на Вінниччині
 ·  Ріст валової продукції сільського господарства за липень в області склав 37%.
 ·  Заборгованість по заробітній платі у Вінницькій області
 ·  Киеву не хватает рабочих
 ·  В ОВИРах - сделают VIP-отделения
 ·  Акцизные марки с усиленными элементами защиты
 ·  У «бюджетников» будет свой пенсионный фонд
 ·  Кабмин поручил следить за качеством бензина на заправках
 ·  У винницких программистов прибавится работы
 ·  Вінницьким аеропортом займуться англійські авіаспеціалісти
 ·  "Кращий роботодавець для молоді м. Вінниці-2007" - конкурс!!!
 ·  Проверки предпринимателей-медиков
 ·  Новый порядок медосмотра работников
 ·  Фонд от несчастных случаев утвердил новые документы
 ·  Оформление алкогольной лицензии и резервный РРО
 ·  Фонд от несчастных случаев борется с коррупцией
 ·  Кабмин признал целесообразным привлечение хозсубъектов к проведению техосмотра
Сторінки:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109 

Новини ДПІ
Конкурс «Податки очима дітей» завершується
Заробітчани можуть стати платниками єдиного податку
«Хмільний» збір відкориговано
Хто сплачує місцеві податки?
Держивіденди -2009