зворотній зв'язок мапа головна
 
Організація бізнесу
Як розпочати бізнес
Державна реєстрація СПД
Ліцензії. Дозволи
Отримання кредиту
Вінницька Податкова Інспекція
До Вас їде ревізор?
Перевірки контролюючих органів
До Вас прийшов інспектор!?!
Вам потрібні працівники?
Підбір персоналу
Оформлення трудових відносин
Ділові можливості
Проекти та програми
Тендери
Новини
Архів новин
Податкові новини
Фінансове шахрайство
Комерційні пропозиції
Недержавне пенсійне забезпечення
Запитання - відповідь
Чорний список підприємств
Про проект

sbc.in.ua

Информер безналичных валют г.Киев Информер наличных валют г.Киев Информер курсов НБУ

     ДО УВАГИ БУХГАЛТЕРІВ! Для чого необхідно проведення переоцінки об'єктів основних засобів?

Переоцінка основних засобів
 
Для чого необхідно проведення переоцінки об'єктів основних засобів?
 
Переоцінка об'єктів основних засобів має суттєвий вплив на відображення у фінансовій звітності інформації про стан підприємства, яка повинна бути достовірною, вірною та неупередженою.
 
Підприємство може переоцінювати об'єкт основних засобів, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу. У разі переоцінки основних засобів на ту саму дату здійснюється переоцінка всіх об'єктів групи основних засобів, до якої належить цей об'єкт.  Виконання цієї вимоги забезпечує достовірне співставлення різних за функціональними та вартісними ознаками об'єктів основних засобів у балансі підприємства.
 
Якими нормативними актами регламентується проведення переоцінки?
 
Переоцінка основних засобів передбачена П(с)БО №7, який є нормативним документом по веденню бухгалтерського обліку та складанню фінансової звітності.
 
Хто має право проводити переоцінку основних засобів?
 
Переоцінка основних засобів відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" може проводитись виключно оцінювачами, які працюють у складі суб'єкта оціночної діяльності, мають кваліфікаційні свідоцтва та внесені до Єдиного державного реєстру оцінювачів України.

Переоцінка основних засобів, здійснена професійними оцінювачами, забезпечить найбільш достовірне визначення справедливої (ринкової) вартості об'єкта основних засобів, що дозволить врахувати та мінімізувати негативний вплив інфляційних процесів, що відбуваються у державі та спотворюють вартість об'єктів основних засобів, забезпечить достовірне відображення у бухгалтерському обліку стану активів підприємства з метою отримання  керівником та іншими зацікавленими особами повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан підприємства, що дозволить прийняти вірні управлінські рішення.
 
Наслідки проведення переоцінки для підприємства.
 
Переоцінка основних засобів, здійснена підприємством у відповідності з  П(С)БО 7, має ряд позитивних економічних наслідків, а саме:

Ø  достовірна оцінка об'єктів основних засобів дозволяє визначити їх реальну вартість, що забезпечує правдиву інформацію про стан основних засобів зацікавленим особам;

Ø  можливість достовірно оцінити результати господарської діяльності підприємства (зміни собівартості продукції впливають на зміни рівня рентабельності підприємства).

Виходячи з вищенаведеного, вчасна та кваліфікована переоцінка основних засобів є однією з основних вимог національного стандарту бухгалтерського обліку, відповідає інтересам підприємства, є необхідною умовою для цілей встановлення та аналізу реальної фінансової ситуаціії на підприємстві, визначення майбутніх напрямків розвитку, тому не проводити переоцінку немає підстав.

     Матеріали розділу:

 ·  С 10 июля прекратится выпуск загранпаспортов
 ·  Налог на недвижимость могут отложить
 ·  Украинские кисломолочные продукты опасны для здоровья
 ·  Порядок возврата излишне уплаченных налогов
 ·  Американцы зауважали украинский фондовый рынок
 ·  Грузинские виноделы сами займутся дистрибуцией
 ·  К концу лета доллар может стоить 4,3 грн.
 ·  Украина подписала с Францией дорожную карту
 ·  Рынок акций Украины вырастет с сентября
 ·  Украина – вторая в Европе по росту авторынка
 ·  Тимошенко раздаст деньги банкам на дешевую ипотеку
 ·  Для тих, хто має намір вийти на німецький ринок!
 ·  Уже 3 тысячи украинцев получили "карту поляка"
 ·  В Австралии вино стоит дешевле воды
 ·  "Власть и бизнес – партнеры" – очередная попытка
 ·  Украинские банки начинают работать круглые сутки
 ·  Интернет-пользователи в Украине пошли в отпуск
 ·  Нацбанк определился с курсовым коридором
 ·  Биотопливо назвали причиной мирового продовольственного кризиса
 ·  Змінили роботу - поверніть банку кредит
 ·  Аліментників за кордон не випустять
 ·  Андріївський узвіз у Вінниці
 ·  У вінницьких потягах третій клас ніхто не відміняв
 ·  Франция призвала Украину не торопиться в ЕС
 ·  Правительство утвердило Европейскую хартию для малых предприятий
 ·  Украина получила эксклюзив на "Lanos"
 ·  Sovereign Hospitality Holdings займется гостиницами, туризмом и недвижимостью в Украине
 ·  Київ і "Бориспіль" зв'яжуть швидкісною залізницею
 ·  К концу года газ будет стоить 500 $ за 1 тыс. куб. м.
 ·  Украина развивается с опозданием на 10 лет, что очень выгодно инвестиционным компаниям
Сторінки:           1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47         
Новини ДПІ
Слабка ланка в організації афери – відсутність потрібних документів
Після невдалої спроби збагатитись вінницький «Фантомас» «заліг на дно»
Як бути із зобов’язаннями з ПДВ якщо послуги юр особі єдиннику надає нерезидент
Відсутність розрахунків з постачальниками в попередніх звітних періодах не позбавляє права на податковий кредит з ПДВ
Податковий кредит з ПДВ при придбанні нерухомості
 
Розроблено спільно з Вінницьким обласним комітетом молодіжних організацій в рамках програми
"Підтримка громадянських ініціатив у Східній Європі" за підтримки фонду ім. Стефана Баторого (Польша)
©   ВОМГО "Центр розвитку молодіжного підприємництва"   2006
Фонд ім. Стефана Баторого